Ketvirtadienis , 18 liepos 2024
Pagrindinis / Verslas / Ko reikia norint būti geru buhalteriu?

Ko reikia norint būti geru buhalteriu?

buhalteris

Nepriklausomai nuo to, koks jūsų išsilavinimas ar kokiame mieste gyvenate, turbūt sutiksite, kad siekiant tapti geru buhalteriu reikia daug pastangų. Šiai minčiai pritars ir https://audita.lt/.

Kaip tampama tuo, kuo tampama? Keistai skambantis, bet palyginti prasmingas klausimas, į kurį kadaise sau atsakė fotografai ir vairuotojai, dažytojai ir žemdirbiai… Atsakė ir buhalteriai. Ko reikia norint tapti ne šiaip darbuotoju, o geru specialistu? Jūsų dėmesiui – penki punktai.

  1. Reikia galvoti. Taip, būtent nuo galvojimo viskas ir prasideda. Vieni supranta, kad atlyginimas pernelyg mažas ir niekaip neišeina patenkinti poreikių. Kiti susigaudo, kad dirba ne tai, ką norėtų. Treti visai netikėtai susidomi kokia nors profesija ir ima domėtis, kur studijuoti, kokia kryptimi pasukti.
  2. Reikia svajoti. Gal ir keistai pasirodė frazė, kad reikia svajoti, bet… Na, pamąstykime apie planus, kuriuose stokojama ambicijų. Tarkim, dėliojate karjeros planus ir didžiausias tikslas – uždirbti dešimčia eurų daugiau. Arba gauti naują darbo stalą. Arba įsidarbinti biure, kuriame yra mikrobangų krosnelė. Žinoma, patogumas svarbu, dešimt papildomų eurų yra gerai, bet ar čia ambicijos? Niekas nesako, kad kiekvieno svajonės turi būti susijusios su milijonais eurų, tačiau…
  3. Reikia studijuoti ne dėl diplomo. Daugelis tikriausiai teigs, kad šis patarimas esminis. Bet šis straipsnis nesiekia patarinėti, kaip reikia gyventi. Nesiekia kuo nors įtikinėti. Ir antraštė gana paprasta, neminima, kad bus dalijamasi aukso vertės žiniomis. Todėl paprasčiausiai pateikiame mintį, kad reikėtų studijuoti ne dėl diplomo. Bet ką tai konkrečiai reiškia? Ogi tai, kad studijuojant įgyjama žinių, pakinta mąstymas. Jei žmogus mokosi vien dėl diplomo, tuomet vargu ar buhalterija jo pašaukimas.
  4. Reikia ieškoti arba skelbti. Kaip tikriausiai pastebėjote, https://audita.lt/ yra portalas, puikiai iliustruojantis, kad interneto svarba šiais laikais nepaprastai didelė. Jeigu jūs ieškote buhalterio darbo, turbūt virtualioje erdvėje dairotės, kokios pozicijos siūlomos įvairiose įmonėse. O jeigu planuojate dirbti kaip laisvai samdomas specialistas, turėsite skirti laiko bei lėšų nuosavos interneto svetainės kūrimui bei populiarinimui. Ketvirtas punktas ne tik nurodo, jog reikia ieškoti arba skelbti, bet ir atskleidžia šių dienų rinkos tendencijas.
  5. Reikia lankstumo. Kalba sukasi ne apie gebėjimą padaryti špagatą. Ir ne apie žemės pasiekimą pirštų galais. Lankstumas – tai prisitaikymas, sprendimų priėmimas ir nebijojimas ką nors keisti, jei pasirodo, kad tikslo link einama ne taip, kaip būtų geriausia.
  6. Reikia sekti įstatymus. Profesionalus buhalteris neatsiriboja nuo įstatymų. Jei priimama nauja tvarka, įvedamas naujas mokestis ar kokio nors mokesčio dalis pakeičiama, buhalteriams tenka įsigilinti. Jei numojama ranka ir tikimasi, kad pavyks apsieiti… klystama.

GERŲ BUHALTERIŲ TOLI IEŠKOTI NEREIKIA

Buhalterija ir finansai – gana artimos sąvokos. Tačiau tai nėra vienintelė sąsaja. Dar labai glaudus ryšys su teise. O kad nereikėtų palikti nuošalyje savo pagrindinio darbo ir brautis į buhalterijos džiungles, pravartu pasamdyti profesionaliai šias paslaugas teikiančią įmonę. Todėl ir nurodome adresą https://audita.lt/.

Taip pat skaitykite

Informacinių sistemų programavimas: ką svarbu žinoti potencialiems klientams

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje informacinių sistemų programavimas atlieka svarbų vaidmenį skatinant efektyvumą, inovacijas ir konkurencingumą įvairiose ...