Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Verslas / Kodėl sutrinka kompiuterio veikla?

Kodėl sutrinka kompiuterio veikla?

kompoiteriai

 

Nesvarbu, ar kompiuteriu dirbame, ar žiūrime filmą, ar bendraujame su artimaisias, visuomet norime sklandaus ir greito kompiuterio veikimo be trikdžių. Deja, bet ne visuomet net ir apynaujis kompiuteris veikia nepriekaištingai. Kodėl sutrinka kompiuterio veikla? Štai dažniausios priežastys ir būdai joms pašalinti:

  • Virusai/ kenkėjiškos programos

Geriausiu atveju, virusai ir kenkėjiškos programos gali trikdyti bei lėtinti kompiuterio darbą. Na, o blogiausiu – įsilaužėliams pasinaudojus Trojos arkliais ar kitomis sudėtingomis kenkėjiškomis programomis, ne tik galite prarasti kompiuteryje laikomus duomenis, bet ir patirti materialinę žalą. Vienintelis būdas to išvengti – patikima antivirusinė programa. Jei tik turite galimybę, naudokite ne mažai našumo turinčias nemokamas, bet licenzijuotas antivirusines programas. Įvairių rūšių ir funkcijų efektyvias antivirusines programas rasite čia: https://www.kaspersky24.lt/gresmes .

  • Programos

Dažnai kompiuterio veiklą trikdo labai didelis kiekis aktyvių, bet nenaudojamų programų. Tad rekomenduojama periodiškai peržiūrėti kompiuterio atmintį ir pašalinti nereikalingas programas arba naudoti įskiepius, kurie automatiškai aptinka ir pašalina neaktyvias programas. Taip pat įvertinkite nemokamų programų minusus. Kartais su nemokamomis programomis instaliuojamos ir reklamų programėlės, kurios trikdo ir lėtina kompiuterio darbą. Tad rekomenduojama įsigyti ir naudoti patikimas mokamas programas.

  • Techniniai trikdžiai

Procesoriaus defektai, motininėje plokštėje ar kietajame diske esantys trikdžiai neabejotinai įtakoja kompiuterio veiklą. Jei kompiuterio operacinė sistema tvarkinga, įdiegta antivirusinė programa, tačiau jo darbas vis tiek sutrikęs, patariama patikrinti kompiuterio techninių komponentų būklę.

Tai pagrindinės sutrikusios kompiuterio veiklos priežastys. Kompiuterio priežiūrą sudaro ne tik antivirusinės programos įdiegimas, techninės būklės įvertinimas, legalių programų naudojimas, bet ir profilaktinės priemonės. Pavyzdžiui, susikaupusios dulkės gali įtakoti kompiuterio dalių perkaitimą. Tad patariama periodiškai atlikti ir smulkius kompiuterio priežiūros veiksmus.

Taip pat skaitykite

Iššūkiai ir sprendimai: kaip versle efektyviai sandėliuoti prekes?

Efektyvus sandėliavimo procesų valdymas yra kritiškai svarbus bet kurioje logistikos grandinėje. Nuo mažų vietinių prekybininkų ...