Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Namai / Kodėl verta įsirengti oras-vanduo šilumos siurblį?

Kodėl verta įsirengti oras-vanduo šilumos siurblį?

Namo šildymo sistemos pasirinkimas – neabejotinai viena iš svarbiausių užduočių, kurias tenka spręsti šeimininkams. Rinkoje egzistuoja daigybė sprendimų, kiekvienas kurių turi tiek savo pranašumų tiek ir trūkumų. Galima rinkti iš labiau tradicinių būdų, toki kaip kietojo kuro ar dujinį katilą, tačiau yra ir labiau šiuolaikiški sprendimai, kurie palaipsniui užima vis svarbesnę vietą šilumos įrenginių rinkoje. Kalba eina apie šilumos siurblius – įrenginius, kurie ne tik leidžia sutaupyti šildant namus, bet ir yra gerokai ekologiškesni nei įprasti kietojo kuro katilai.

Siurbliai būna kelių rūšių, priklausomai nuo to iš kur ima energiją ir kur ją vėliau perduoda. Čia norėtume kiek labiau susifokusuoti į neabejotinai vienus populiariausių – oras-vanduo. Kaip jau aišku iš pavadinimo jo veikimo principas yra pagrįstas energijos paėmime iš lauke esančio oro ir jos perdavime sistemoje cirkuliuojančiam šilumnešiui, šiuo atveju – vandeniui. Pašildytas tokiu būdu vanduo gali būti naudojamas tiek šildymo įrenginiuose, tokiose kaip radiatoriai ar šildomos grindys, tiek praustuvuose ir vonioje.

Šilumos siurbliai oras vanduo, kana kurių priklauso tiek nuo techninių parametrų tiek ir žinoma nuo gamintojo leidžia gerokai efektyviau šildytis ir sutaupyti. Pagrindiniais jų pranašumais neabejotinai galima įvardinti šiuos faktus:

  • Šilumo siurbliai yra patikimi ir saugus, nes visi procesai vyksta hermetiškame, apsaugotame korpuse.
  • Tai iš esmės yra trys įrenginiai viename: šildymas, kondicionavimas ir vandens boileris.
  • Taupumas ir aukštas efektyvumas
  • Ilgas tarnavimo laikas
  • Nesudėtingas montavimas ir gan lengvas valdymas ir priežiūra
  • Ekologiškumas. Jie neišmeta jokių kenksmingų medžiagų, kas yra labai aktualu mūsų laikais.

Be to šie įrenginiai gali būti naudojami tiek mažesnėse patalpose, tiek ir pakankamai didelio ploto statiniuose. Tereikia tinkamai apskaičiuoti reikiamą galingumą ir džiaugtis visais jo suteikiamais patogumais.

Taip pat skaitykite

Patalpų oro kokybės gerinimas rekuperatorių pagalba

Kadangi vis daugiau laiko praleidžiame patalpose, oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė tampa labai svarbiu mūsų bendros ...