Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Kokią kuprinę jums patartų įsigyti profesionalūs keliautojai?

Kokią kuprinę jums patartų įsigyti profesionalūs keliautojai?

Yra nemažai žmonių, kurių gyvenimo aistra – kelionės aplink pasaulį. Žinodami, kokį malonumą suteikia tokia veikla, jie ne tik stengiasi sudominti kitus žmones savo žygiais, tačiau taip pat negaili bei dalina labai naudingus patarimus. Jeigu jūs šią vasarą taip pat leisitės į žygį po skirtingas šalis ar po kalnus, tuomet jums reikės tam tikros įrangos, kuri palengvintų jūsų gyvenimą. Ko gero, svarbiausias tokios kelionės aksesuaras – kuprinė. Pasidomėkime, kokias kuprines siūlo alpinizmo profesionalai ir kelionių entuziastai. Apklausėme penkis tokius kelionių entuziastus, kad jie padėtų mums nustatyti tą idealią turistinę kuprinę.

Iš pradžių svarbiausia nustatyti reikiamą kuprinės tūrį

Turistinė kuprinė
sportstore.lt nuotr.

Turistinė kuprinė iš sportstore.lt paprastai turi nuo 40 iki 140 litrų tūrio. Taigi, diapazonas gana platus. Dažniausiai kelionių entuziastai renkasi tarp 50 ir 70 litrų tūrio kuprines, nes tai puikus kompromisas tarp patogumo ir talpumo. Į 70 litrų kuprinę tilps visi reikalingiausi daiktai ir galbūt net šiek tiek papildomų. O jeigu norite ant savo nugaros nešti kuo mažiau, galite pasirinkti 40 litrų ar dar mažesnę kuprinę, tačiau tokiu atveju jums kelionėje turėtų užtekti vienos poros kelnių ir kelių papildomų drabužių.

Svoris priklauso nuo..

Svoris priklauso nuo to, ką ketinate į savo kuprinę talpinti. Be abejo, įprastais atvejais tai būna šiek tiek drabužių, šiek tiek maisto, vandens atsargos. Įdomu ir tai, kad užsukus į laisvalaikių ir sporto prekių parduotuvę, kuprinės atrodo vizualiai skirtingo dydžio, nors talpa būna vienoda. Taigi, neturėtumėte apsigauti – jeigu kuprinė ir atrodo didesnė, tai nereiškia, kad jos nepanešite. Tiesa tokia, kad kuprinės svoris priklausys nuo to, kokio sunkumo daiktus ten dėsite, tačiau tikrai ne nuo pačios kuprinės.

Esminis faktorius – patogumas

Kuprinės turi skirtingas pakabinimo sistemas, bet jums nereikėtų klausyti savo draugų ar net profesionalų nuomonės, jog „toks pakabinimas yra geriausias“ – tai yra grynai individualus dalykas ir geriausiai galėsite nuspręsti jūs patys, kaip pasimatuosite vieną ar kitą kuprinę. Galima išskirti tris skirtingas pakabinimo kategorijas:

  • Nereguliuojamos kuprinės, kurios turi prisiūtas petnešas, todėl jūs negalėsite reguliuoti ilgio. Tokios kuprinės įprastai būna šiek tiek pigesnės už kitas. Taip pat, kai kurie gamintojai siuva kuprines tokiu principu dėl to, kad nereguliuojama kuprinė suteikia lengvumo pojūtį.
  • Atstumas tarp juosmens diržo ir pečių yra reguliuojamas vienokiu ar kitokiu būdu. Visgi, sunku pasakyti, kokiems žmonėms tokia kuprinė tinkamiausia, nes reguliuojamų kuprinių yra labai įvairių. Be to, jos yra pačios populiariausios.
  • Atitrauktos kuprinės su tinkleliu – tokios kuprinės leidžia pasivėdinti nugarai, tačiau turi ir vieną nemažą trūkumą – sunku ir nepatogu nešti sunkesnius daiktus.

Čia pristatėme tai, ką apie kuprinės pasirinkimą mano kelionių ekspertai. Dar vienas svarbus faktorius – norint įsitikinti, kad kuprinė tikrai jums tinkama, verta ją pasimatuoti iš karto su svoriu, taip pat reikia pareguliuoti pagal save. Tai tik padės jums tiksliau apsispręsti, kadangi praktiškai neišbandžius labai sunku išsirinkti variantą tinkamiausią sau.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...