Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Pramogos / Kokias eismo taisykles reikia žinoti, norint važiuoti elektriniu paspirtuku?

Kokias eismo taisykles reikia žinoti, norint važiuoti elektriniu paspirtuku?

Elektriniai paspirtukai kasdien sulaukia vis daugiau populiarumo. Jie užlieja miestų gatves, nes tai yra patogi, šiuolaikiška ir komfortabili susisiekimo mieste priemonė. Deja daugelis žmonių galvoja tik apie linksmybes ir pamiršta su tuo susijusius pavojus, nes vis daugėja avarijų, kurias sukelia neatsargus paspirtuko naudojimas.

Pagrindinės taisyklės, kurias reikia žinoti prieš lipant ant paspirtuko:

  1. Pirmiausia reikėtų perskaityti vadovą.

Iš elektrinių paspirtukų apžvalgų galima gauti daug naudingos informacijos. Perskaičius vadovą bus aiškios tikslios specifikacijos ir saugos funkcijos, kurios leis pasirinkti tą paspirtuką, kuris geriausiai atitiks individualius žmogaus poreikius.

  1. Apsauginės aprangos dėvėjimas

Pirmiausia reikėtų pasirūpinti šalmu, kuris uždengs ir apsaugos pagrindinę kūno dalį – galvą. Skriejant 20 km / h greičiu ir trenkiantis į žemę smūgis prilygtų smūgiui iš beisbolo lazdos. Tai gali sukelti itin rimtą galvos traumą. Todėl yra būtina pasirinkti tinkamą šalmą. Be šalmo galima naudoti riešo apsauga, kelių ir alkūnių apsaugas bei specialius batus.

  1. Pradėti važiuoti paspirtuku reikėtų lėtai

Nieko nereikia daryti skubotai. Visgi elektriniai paspirtukai yra kaip mašinos, reikia priprasti juos valdyti. Taigi, svarbu skirti laiko akseleratoriaus ir stabdžių cilindrų valdymo įgūdžiams. Pradėti važiuoti rekomenduojama tuščioje automobilių stovėjimo aikštelėje ar kitoje saugioje zonoje.

  1. Svarbu prisiminti vietines kelių eismo taisykles

Bendra taisyklė yra ta, kad elektriniu paspirtuku yra leidžiama važiuoti visur, kur tik galima važiuoti dviračiu. Kur įmanoma derėtų naudoti dviračių takus, siekiant išvengti pavojingų situacijų ir rimtų eismo įvykių su kitomis transporto priemonėmis. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į pėsčiuosius ir laikytis visų saugaus eismo įstatymų, atsižvelgiant ne tik į įspėjamuosius ženklus, bet ir į bendrą situaciją.

Taip pat skaitykite

Populiariausi Turkijos kurortai – kurį pasirinkti?

Turkija, ach ta gražioji Turkija.. Ši nuostabių kontrastų šalis tarp mūsų tautiečių jau labai ilgą laiką yra ...