Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Namai / Kokios trimerių dalys dažniausiai sukelia rūpesčių

Kokios trimerių dalys dažniausiai sukelia rūpesčių

 

Trimeriai yra viena populiariausių technikos rūšių, naudojamų žolės pjovimui. Lietuvoje jie mėgstami dėl paprasto naudojimo, nedidelio dydžio bei lengvos eksploatacijos. Tačiau ir šių žoliapjovių dalys bėgant laikui susidėvi ar būna pažeidžiamos dėl netinkamo naudojimo. Svarstote, kokios gi trimerių dalys dažniausiai sukelia rūpesčių? Mes jums atsakysime.

Užvedimo mechanizmas

Neveikiant trimerio užvedimo mechanizmui žoliapjovė paprasčiausiai neužsikuria. Užvedimo mechanizmo perdegimą dažniausiai sukelia perkaitimas, tad norint to išvengti patariama labai didelius plotus pjauti su pertraukomis. Intensyviai pjaunant žolę trimeriu valandą laiko rekomenduojama 10 – 15 minučių žoliapjovę išjungti ir tik tada tęsti darbą. Naują užvedimo mechanizmą galima įsigyti specializuotose fizinėse parduotuvėse arba internetinėse parduotuvėse, kurių asortimente yra įvairios trimerių dalys.

Pjovimo galva

Priklausomai nuo žoliapjovės naudojimo intensyvumo, trimerio galvą gali prireikti keisti ne taip ir retai. Tai susidėvinti dalis, kuriai nudilus trimeris veikia netinkamai.  Dažniausiai ši detalė ir jos pakeitimas nekelia per daug rūpesčių. Pjovimo galvomis prekiauja dauguma sodo ir daržo technika prekiaujančių parduotuvių, jos kainuoja vos 2 – 6 eur, o šios dalies pakeitimui nereikia ypatingų įgūdžių ar įrankių.

Uždegimo žvakė

Trimerio variklyje esanti uždegimo žvakė dažniausiai sugenda, kai žoliapjovė jau būna tarnavusi ne vienerius metus. Sugedus šiai detalei trimeris visiškai neveikia. Kaip ir kitos trimerių dalys, uždegimo žvakė taip pat yra pakankamai paprastai pakeičiama ir žoliapjovė vėl veikia be priekaištų.

Užvedimo valas

Ilgainiui trimerių užvedimo valas sudyla ir laiku jo nepakeitus jis nutrūksta. Šis menkas gedimas lengvai pataisomas. Naujas valas kainuoja vos kelis eurus, o jo pakeitimas ypač paprastas – nusukus užvedimo ritę nuo jos nuvyniojamas senas valas ir užvyniojamas naujas.

Kaip matote, trimerių priežiūra ir jų dalys yra pakankamai nebrangios ir lengvai pakeičiamos. Trimerių dalių ir pačios žoliapjovės tarnavimo laikas daugiausia priklauso nuo, kaip atsakingai ja naudojamasi. Laikantis visų rekomendacijų, atliekant priežiūros veiksmus, tokius kaip žolės ir žemės išvalymas po pjovimo, garantuoja, kad trimerio dalys greitai nesuges, o pati technika džiugins nepriekaištingu darbu.

 

Taip pat skaitykite

Patalpų oro kokybės gerinimas rekuperatorių pagalba

Kadangi vis daugiau laiko praleidžiame patalpose, oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė tampa labai svarbiu mūsų bendros ...