Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Kultūra / Kristinos Ancutaitės ir Linos Dūdaitės paroda „Namai esi Tu”

Kristinos Ancutaitės ir Linos Dūdaitės paroda „Namai esi Tu”

2016 metų gruodžio mėn. 9 dieną, penktadienį, 17.30 val.

„Klaipėdos galerijos“ filiale

mados ir verslo centro „Herkaus“ galerijoje, H. Manto g. 22, Klaipėda, vyks

Kristinos Ancutaitės ir Linos Dūdaitės

parodos

„Namai esi Tu”

atidarymas

Per Kalėdas dauguma keliauja Namo. Iš didžiosios N, nes tai kelionė ne į paprastus namus, o vaikystės. Ten durų staktoje likusi pieštuko žymė, menanti ūgio matavimo procesiją, ten kur tokį didelį vis dar pasitinka platus tėvų glėbys.

Savo Namų duris prieš Kalėdas atvers dar viena slaptavietė, saugi vieta, menininkių – vaikiškų knygų iliustratorės Linos Dūdaitės ir keramikės Kristinos Ancutaitės paroda „Namai esi Tu“. Tai dviejų menininkių projektas, apjungiantis kūrybiniame lauke skirtingas, tačiau dvasiškai giminingas asmenybes. Autorės ekspozicijoje vaizduoja kelionę į pasąmonę, vaizdinius, kurių nereikia suprasti, nes juos reikia pajausti ir turbūt prisiminti. Juk namai – vaikystės atsiminimai, svajonių sodai, pokalbis su savimi ir Dievu.

Medžio dvasia
Medžio dvasia

„Esame tarsi viensparniai angelai: galime skristi tik tada, kai esame apsikabinę” (Italų rašytojas Bruno Ferrero)

Parodai skirti darbai atlikti skirtingomis išraiškos priemonėmis – grafika, fotografija ir keramika. Tačiau juos jungia moteriškumo (autorių atveju – savęs) paieškos kūrybiniame procese ir bandymas rasti kaip moteriškumas atsiskleidžia per kūrybą. Autorės pateikia iliustracijas iš savo vidinių namų, širdies gilumoje. Ir kartu vaizduoja jas supantį pasaulį: pušys žvelgiančios iš aukštybių, o paskiau nudelbiančios akis į žemę. Spygliai, vaizduojami fone, sukelia aštrumo, dygumo asociaciją, tačiau įvertinus kaip atskirus objektus, atrandama paralelė su grafiniais elementais. Spyglys = štrichas. Tai kaip statybinė medžiaga idėjos įgyvendinimui: gamtos ir meno sintezė pasiklojanti į formą per tekstūrą.

„Namai mūsų širdyse kaip ir kūryboje surinkti iš minčių nuotrupų, jausmų stebėjimo ir tikėjimo“, savo parodą apibūdina autorės. 

Išskleiskime sparnus ir skriskime į šviesą, į Namus, pasitikti gerumo, darnos ir meilės.

Monika Valatkaitė

Paroda veiks iki 2017 metų sausio mėnesio 26 dienos.

***********************

Lina Dūdaitė (g. 1974 m.) – Lietuvos dailininkių iliustruotojų atstovė. Jos iliustracijoms būdingas stipriai išplėtotas siužetinis pasakojimas, paveikslėliuose gausu smulkių, kruopščiai nupieštų detalių, kurioms suteikiamas reikšmingas antraplanis vaidmuo. Dailininkės kurti personažai labai įtaigūs, o jų charakteriai pabrėžiami per aplinką. Naudodama klasikinį piešimo būdą ir technikas (guašas, akvarelė, pieštukas) bei kruopščiai išpiešdama smulkiausias detales, dailininkė sukuria užburiantį magišką piešinį, todėl savo paveikslėliais patraukia ne vieną mažąjį ir suaugusį Lietuvos knygos skaitytoją.

Kristina Ancutaitė 1997 m. baigė keramikos bakalaurą VDA Kauno dailės institute, 1999 m. – keramikos magistrantūros studijas. 2004 m. ten pat baigė architektūros studijas. Nuo 1995m. dirba knygų, žurnalų iliustratore, interjero dekoratore, projektuotoja – dizainere, kuria keraminius židinius, pano, paveikslus, skulptūrines kompozicijas. Nuo 1997 metų dalyvauja keramikos ir grafikos tarptautiniuose ir vietiniuose renginiuose, parodose bei simpoziumuose.

Taip pat skaitykite

bėgimas

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Klaipėdoje

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. ...