Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / LUX kino apdovanojimą pelnęs filmas „Mustangės“ – 2016 m. „Kino pavasaryje“

LUX kino apdovanojimą pelnęs filmas „Mustangės“ – 2016 m. „Kino pavasaryje“

Šiemet į prestižinį Europos Parlamento LUX kino apdovanojimą pretendavo trys filmai:„Pamoka“ („Urok“, rež. Kristina Grozeva ir Petar Valchanov), „Mustangės“ („Mustang“, rež. Deniz Gamze Ergüven) ir „Viduržemio jūra“ („Mediterranea“, rež. Jonas Carpignano). Šiandien paaiškėjo, kad prizas atiteko dramai „Mustangės“, kurią bus galima išvysti 21-ajame „Kino pavasaryje“, kuris vyks 2016 metų kovo 31–balandžio 14 dienomis.

Šis filmas pasakoja apie Šiaurės Turkijos kaimelyje gyvenančią Lalę ir keturias jos seseris. Kartą, grįždamos iš mokyklos, mergaitės nekaltai žaidė su berniukais. Tačiau tokius jų žaidimus suaugusieji traktuoja visiškai kitaip. Jiems tokie veiksmai atrodo kaip pasileidimas, tad nenuostabu, kad seserims grįžus namo, kyla skandalas. Šeimos namai greit tampa kalėjimu, o mokyklą pakeičia gaminimo bei namų ruošos pamokos. Maža to, merginų dėdė jau planuoja dukterėčias ištekinti. Tačiau jaunas merginas ne taip lengva sutramdyti. Jos visos svajoja būti laisvos ir nusprendžia kovoti už savo nepriklausomybę, peržengdamos visas ribas. „Mustangės“ yra Prancūzijos kandidatas gauti „Oskarą“ kaip geriausias užsienio filmas.

Kino juostos „Mustangės” anonsas:

2007 metais Europos Parlamento įsteigtas LUX apdovanojimas kasmet teikiamas Europos kino kūrėjams už filmus, kuriuose atskleidžiamos europietiškos vertybės. Juo siekiama paremti Europos valstybėse sukurtų filmų platinimą visoje ES ir įveikti kalbų barjerus. Trys finalininkai Europos Parlamento iniciatyva subtitruoti 24 oficialiosiomis Europos Sąjungos kalbomis ir rodomi 28 ES šalyse, įskaitant Lietuvą.

Europos kino akademijos apdovanojimai

Filmas „Mustangės“ taip pat yra ir vienas iš šešių Europos kino akademijos premijos nominantų kategorijoje „Geriausias Europos filmas“ ir vienas iš penkių pretendentų į „Geriausio Europos debiuto“ prizą.

Filmas "Mustangės"
Kadras iš filmo „Mustangės”

„Geriausiu Europos filmu“ taip pat pretenduoja tapti ir 21-ojo „Kino pavasario“ programoje esantis islandų filmas „Avinai“ („Rams“, rež. Grímur Hákonarson).

Europos kino akademija laimėtojus paskelbs gruodžio 12 dieną Berlyne (Vokietija).

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...