Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Masažų tipai. Kuris tinkamiausias jums?

Masažų tipai. Kuris tinkamiausias jums?

masažai
Sport professional massage on a muscle group (erector spinae muscles) of a womans back

Visais laikais masažas buvo sveikatos šaltinis. Masažo paskirtis ir dvejopa – atpalaiduoti ir gydyti. Spausti ir glostyti odą ir žmogaus kūno dalis galima įvairiais būdais, parinkti tinkamą intensyvumą, naudoti papildomas priemones. Pirmą kartą atliekant šią procedūra geriau pradėti nuo švelnesnių paspaudimų. Dažniausiai naudojami Lietuvoje yra šie masažų tipai:

Švediškas masažas

Tai lengvas atpalaiduojantis ir nedidelį skausmą sumažinantis masažas. Jeigu jūsų kūnas yra jautrus lietimui, jaučiate raumenų nuovargį ir tempimą šis masažas bus pats geriausias atpalaiduoti raumenis, sausgysles, sąnarius. Apie savo pojūčius pasakokite masažuotojui kad jis taikyti ne per stiprius rankų paspaudimus ir jums priimtiną tempą. Nors vidutiniškai švediškas masažas trunka ne mažiau 60 minučių , galite paprašyti sutrumpinti procedūrą kad nesijaustumėte pernelyg pavargę.

Masažas su akmenėliais

Tai vienas geriausių masažų numalšinti raumenų skausmą ir tuo pačiu atpalaiduoti kūną ir mintis. Masažo efektui padidint naudojami įkaitinti akmenėliai kurie pageriną paviršinių audinių kraujotaką ir sumažina skausmą, karštis skatina atsipalaidavimą ir sumažina stresą. Akmenėliai ant kūno dedami įvairiose vietose – nugaros, kojų, rankų, pečių. Nenustebkite jei masažuotojas jums pasiūlys kartu naudoti ir atšaldytus akmenėlius, nes kontrastas turi geros įtakos bendrai kūno savijautai.

Aroma terapinis masažas

Pramogai ir geroms emocijoms skirtas masažas kurio metu masažuojama švelniais judesiais ir naudojami kvapnūs masažo aliejai. Kvapas pakelia nuotaiką, sumažina stresą ir nerimą, lengvas masažas tonizuoja nerangų kūną ir sumažina nedidelį raumenų ar sąnarių skausmą. Prieš šį masažą svarbu išsiaiškinti kokie kvapai bus naudojami nes tai yra individualu, ne visiems patinka tam tikrų žolelių,vaisių, gėlių kvapai ir gali erzinti uoslę.

Masažo tipą rinkitės pagal savo sveikatos būklę. Anksčiau išvadintieji masažo tipai yra labiau pramoginio, atpalaiduojančio poveikio. Jei jus kamuoja nugaros, kojos, rankų, pečių raumenų chroniškas skausmas tuomet reikalingas periodinis gydomasis masažas Vilniuje. Po operacijų žmonės taip pats reikalingi specialūs konkrečiai kūno daliais skirti masažai.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...