Pirmadienis , 15 liepos 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Mažieji žiūrovai susirinko į išankstinę programos „Filmukai vaikams“ peržiūrą

Mažieji žiūrovai susirinko į išankstinę programos „Filmukai vaikams“ peržiūrą

Šeštadienio popietę šeimos su vaikais susirinko į Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio specialiosios programos „Filmukai vaikams“ išankstinį kino seansą. Žiūrovams nuo trejų metų skirti filmai linksmino, suteikė naujų žinių apie gamtą, laiką ir žmones bei švelniai mokė būti dar geresniais, švelnesniais ir atidesniais vienas kitam. Dar du programos „Filmukai vaikams“ seansai vilniečių laukia spalio 10 ir 11 dienomis, o dar kitą savaitgalį, spalio 17 ir 18 dienomis, šie nuotaikingi filmai užsuks į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį ir Ukmergę.

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kartu su kolegomis iš svarbiausio Europoje, „Clermont-Ferrand“ trumpametražių filmų festivalio, tokio tipo programą surengė pirmą kartą. „Filmukai vaikams“ – tai dvylika trumpų istorijų apie meilę, draugystę, svajones, gamtos galią ir žmogaus stiprybę. Į šią programą yra įtraukti ne vien animaciniai filmai – siekiant vaikams parodyti kuo įvairesnį pasaulį, suteikti naujų žinių ir ugdyti jautrų aplinkos stebėtoją, bus parodytas ir vaidybinis filmas, kuriame vaidina aklas žmogus, taip pat dokumentinis filmas apie kompostavimą bei vienas eksperimentinis filmas, kuriame susipina garsai, spalvos ir formos.

Filmukai vaikams
Organizatorių nuotr.

„Filmukai vaikams“ programą pristatantis restoranas šeimai „Kukumuku“ po filmo seanso kino centre „Skalvija“ mažiesiems kino žiūrovams surengė tikrą šventę su balionais, fėjomis ir vaišėmis. Vaikai ir jų tėveliai smaguriavo restorano užkandžiais ir saldumynais, vaišinosi gardžiais gėrimais ir dalinosi filmų įspūdžiais.

Keletas vaikų atsiliepimų apie programos „Filmukai vaikams“ filmus:

Anelė, 5 metai: „Man labai patiko filmukas, kur mergaitė nugalėjo blogąjį karalių ir laimėjo gėris“.

Emilija, 6 metai: „Visi filmukai labai patiko, o labiausiai zebras. Kai jis apsikeitė spalvomis, tai buvo truputį juokinga“.

Vilius, 4 metai: „Drambliukas toks didelis, o jo dviratukas mažiukas“.

Veronika, 6 metai: „Juokingiausias filmukas, kur su zebru, nes keičiasi spalvos. Atsitrenkė į medį ir pasidarė čia baltas, o galva juoda. Dar kur beždžionė ir spalvos“.

Pijus, 6 metai: „Papasakosiu apie tą su žeme ir sliekais. Įdomu, bet nieko nesupratau“.

Aistė, 5 metai: „Apie beždžionę man patiko. Rutuliukai. Daug gražių spalvų“.

Eglė, 9 metai: „Buvo gražus tas filmukas, kur aklas vyras išgelbėjo žuvytę“.

Apie festivalį:

10-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis yra didžiausias Baltijos šalyse festivalis, pristatantis geriausius trumpus filmus iš viso pasaulio. Festivalis vyks 2015 metų spalio 7–11 dienomis Vilniuje ir spalio 15–18 dienomis Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje. Daugiau informacijos svetainėje: www.filmshorts.lt

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...