Šeštadienis , 2 kovo 2024
Pagrindinis / Namai / Medienos apsaugos priemonės

Medienos apsaugos priemonės

Kiekvienas žmogus, kuris yra statęsis namą, žino, kad vien su namo pastatymu darbai nesibaigia. Visuomet reikės tvora apsitverti teritoriją, galbūt norėsis pastatyti pavėsinę ar suoliuką prie namo arba kitų statinių, kurie namo aplinką padarytų malonesne ir jaukesne. Didžioji dalis šių statinių bus iš medienos, o kiekvienas patyręs meistras žino, kad ką nors iš jos statant yra būtinas geras medienos paruošimas.

Medienos apsauga nors ir nesudėtingas, bet atsakingas procesas. Visų pirma reikia apsispręsti, kaip norite, kad atrodytų galutinis jūsų darbas. Ar norite matyti medienos raštą, ar norite medį nudažyti? Jei norite matyti medienos raštą, tuomet medieną reikės aliejuoti. Tam turėsite atsakingai pasirinkti alyvą medienai. Šis pasirinkimas Lietuvoje dažnai yra atmetamas prisimenant senas alyvas, kurių apsauginis veiksmingumas gana greitai išnykdavo, o taip pat jos medieną padengdavo lipniu sluoksniu. Tačiau dabartinės alyvos tokiomis problemomis nepasižymi ir medienos alyvavimas išgyvena tikrą atgimimą. Dabartines alyvas žmonės naudoja tiek tvorų, tiek terasų, pavėsinių ar kitų paviršių padengimui. Alyvą galima naudoti net padengiant medinius baldus (jokio skirtumo – tai lauko ar vidaus baldai), tačiau žinoma tokiu atveju reikia pasirinkti alyvą baldams, dėl to prieš pirkdami parduotuvėje pasitarkite su tai išmanančiu specialistu.

Kitas pasirinkimas – medieną dažyti. Aliejavimas pasirenkamas norint matyti medienos raštą ir šiek tiek pakeisti jo atspalvį, o tuo tarpu dažymas pasirenkamas tuomet, kai norisi medienos medžiagiškumo, bet taip pat kitokios nei medienos spalvos ar kur kas ryškesnių atspalvių. Taip pat dažant medieną dažniausiai nebesimato medienos raštų arba matoma lieka tik nedidelė jų dalis. Svarbu atminti tai, kad dažai lauko medienai ir vidui skiriasi, tad kaip ir su alyva – prieš pirkdami dažus būtinai pasitarkite su fizinės ar elektroninės parduotuvės konsultantu. Tinkamai paruošus medieną – tiek nudažyta, tiek aliejuota ji gali tarnauti jums daugybę metų, tačiau, kad taip nutiktų jums taip pat būtinai teks ją impregnuoti, nes tik impregnuota mediena gali išsilaikyti daug dešimtmečių ir nesutrūnyti.

Medienos impregnavimas yra būtinas dėl kelių priežasčių. Visų pirma – impregnuota mediena nesupus, o tai yra bene svarbiausia norint turėti ilgaamžį statinį ar baldą iš medienos. Antra – antiseptiku impregnuota mediena yra atspari įvairiems vamzdžiams. Jei norite, kad medį graužiantys vabzdžiai nesugraužtų jūsų suoliuko ar terasos, tiesiog pasirinkite geriausią antiseptiką medienai ir juo impregnuotas medis vabzdžiams bus tiesiog nebeskanus, būtent dėl to jie jo ir nebegrauš. Taip pat geriausi impregnantai medienai padeda apsisaugoti ir nuo kenkėjiškų grybų, kurie ardo medieną. Ant medienos augantys grybai suardo joje esančią celiuliozę, o tai labai pakenkia medienos medžiagiškumui, pavyzdžiui, jei ant jūsų terasos stogo pradėtų augti tokie grybai, tuomet galiausiai stogas išlinktų ir pro jį pradėtų tekėti vanduo.

Kaip jau turbūt supratote, medienos ilgaamžiškumą užtikrina ne kažkuris vienas medienos apsaugos ir apdailos komponentas, o jų visuma. Tik nudažyta mediena, bet neimpregnuota, atrodys gražiai, bet tarnaus trumpai. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie aliejuotą medį. Tuo tarpu, jei medieną impregnuosite antiseptiku, tuomet ją nudažysite ar padengsite alyva ir visa tai darysite pasitelkę geriausias tam skirtas medžiagas – jūsų medienos statiniai ir baldai jums tarnaus itin ilgai. Tokiu pasirinkimu jūs ne tik ilguoju laikotarpiu sutaupysite nemažai pinigų, bet taip pat prisidėsite ir prie mūsų planetos išsaugojimo, nes jei jūsų mediniai pastatai stovės ilgiau, tuomet nereikės nukirsti naujų medžių, kad juos pakeisti ar taisyti.

Taip pat skaitykite

Trąšų barstytuvo pasirinkimas

Žemės ūkis šiais laikais yra gana švarus ir paprastas, kadangi yra labai daug įrangos, kuri ...