Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Kultūra / Menų Spaustuvėje – Apeirono teatras

Menų Spaustuvėje – Apeirono teatras

Po sėkmingų gastrolių OKT teatre ir vėl Vilniuje pasirodys uostamiesčio Apeirono teatras. Klaipėdos senamiesčio palėpes apgyvendinęs, jau ketverius metus gyvuojantis Apeironas teatriniame Lietuvos kontekste išsiskiria savo spektakliais, pastebėtais ne tik žiūrovų, bet ir kritikų. Jauna teatro trupė pasižymi netradicine spektaklių statymo metodika – darbai gimsta iš pačių kuriamos dramaturgijos, kolektyviai ieškant režisūrinių, scenografinių ir muzikinių sprendimų. Tokiu būdu siekiama organiškesnės sintezės tarp atskirų teatro elementų ir autentiškesnio kalbėjimo bei formos įtaigumo. Dar vienas išskirtinis Apeirono bruožas – tai savita spektaklių tematika. Kūrėjos nesivaiko madingų temų, dažnai keliaujančių iš teatro į teatrą, bet idėjų semiasi iš „amžinų“ temų lauko, artikuliuodamos jas šiuolaikine teatrine kalba. Būtent tokie bus naujausi Apeirono darbai: gegužės 26 dieną Menų Spaustuvėje bus galima pamatyti Vilniuje dar nerodytą premjerą „Žinduolių perėja“, (rež. Greta Kazlauskaitė, vaidina Vaiva Kvedaravičiūtė, Kristina Švenčionytė, Erika Kubiliūtė, Kęstutis Bručkus, šviesos – Eglė Kazickaitė). Spektaklis meistriškai vedžioja žiūrovą po besilaukiančios moters sąmonės labirintus ir metamorfozes, jos kančias ir viltis, sprendžiant gyvybės atėjimo į pasaulį dilemą.

spektaklis ,,PSICHE" Apeirono teatro nuotrauka
spektaklis ,,PSICHE” Apeirono teatro nuotrauka

Paskutinę gegužės mėnesio dieną bus parodytas naujausias Apeirono darbas – „Psiche“, dar niekur nerodytas kūrėjų eksperimentas, taip pat sukurtas pagal autentišką kūrybinės komandos dramaturgiją ( rež. Greta Kazlauskaitė, Eglė Kazickaitė, vaidina Greta Kazlauskaitė, Kristina Švenčionytė, audio-video instaliacijos Eglė Kazickaitė). Tai intelektualus detektyvas, situacija, kurioje palaipsniui veriasi mūsų sielos tamsioji pusė. Spektaklio dėmesio centre – klausimas, iš kur ateina mintys, kaip jos užvaldo mūsų sąmonę ir kuo pavirsta sielą praradęs žmogus. Konceptualus pusantros valandos trunkantis veiksmas netikėtais rakursais įveda ne tik į dabartinių laikų sielos atodangas.

Kur? Menų spaustuvėje. Kada? Gegužės 26 dieną 19.00 valandą „Žinduolių perėja“. Gegužės 31 dieną 19.00 valandą „Psiche“. Bilietus platina Tiketa.

 

Taip pat skaitykite

bėgimas

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Klaipėdoje

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. ...