Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Muziejuje – dvi šv. Velykoms skirtos parodos

Muziejuje – dvi šv. Velykoms skirtos parodos

Šių metų kovo 17 dieną 17.00 valandą Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje adresas (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaromos dvi šv. Velykoms skirtos parodos. Viena iš jų – tautodailininkės Laimos Dzigaitės žolynų grafikos darbų paroda „Laikinumas ir amžinybė“. Gimusi ir užaugusi Ukmergėje, šiuo metu menininkė ten gyvena ir kuria. Per gana ilgą kūrybinių ieškojimų laiką moteris išbandė įvairias dailės technikas, tačiau bene du dešimtmečius ji – „žolynų grafikos“ kūrėja. Iš pradžių pastelėmis arba akriliniais dažais dailininkė paruošia spalvinį būsimo paveikslo foną, jame sutelkdama perteikiamą nuotaiką ar būseną, kurioje vėliau gimsta žolynų (neretai papildant piešimu, siuvinėjimu, audinių fragmentais) kompozicija, – užuomina, mintis arba siužetas. Laimos Dzigaitės paveikslai pasakoja apie gamtą ir jos sakralumą, apie Dievo paliekamus ženklus ir amžinąsias vertybes. Nuo 1993 m. dailininkė yra surengusi daugiau nei 30 personalinių parodų įvairiose Lietuvos vietovėse, darbus rodė ir užsienyje – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Menininkė taip pat dalyvauja netradicinės lino dailės simpoziumuose ir parodose, iliustruoja knygas.

Šv. Ona. 2015
Šv. Ona. 2015

Renginio metu lankytojai galės apžiūrėti ir parodą „Senoji skulptūra. Praeitis kalba dabarčiai“. Joje pristatoma naujausia etnografinių ekspedicijų medžiaga iš Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei Kretingos muziejaus rinkinių ir eksponuojamos vertingiausios medinės liaudies skulptūros, surinktos iš pakelės koplytėlių, apleistų bažnyčių ir kapinių.

Parodų atidarymo proga pokalbyje-diskusijoje „Sakralumo ženklai lietuvių liaudies mene ir tautodailėje“ dalyvaus tautodailininkė Laima Dzigaitė, kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, restauratorė Elena Gvildytė, muziejininkė Danutė Šorienė. Šventinę nuotaiką kurs smuiko pedagogės Skaistės Čilinskaitės auklėtiniai ir Klaipėdos m. l/d „Radastėlė“ ansamblis.

Abi parodos muziejuje bus eksponuojamos iki 2016 metų balandžio 16 dienos.

Kontaktinis asmuo – Etnografijos skyriaus vedėja dr. Aušra Kavaliauskienė, tel. (8 46) 41 05 28.

Kviečiame!

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...