Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Namai / Namo šildymo sąskaitų mažinimui skirti sprendimai

Namo šildymo sąskaitų mažinimui skirti sprendimai

Su siaubu laukiate būsimos žiemos? Praėjusią žiemą jūsų namui tekusios šildymo sąskaitos jus vertė imtis už galvos, o šiandieninės būsimos žiemos šildymo sezono prognozės jus verčia jaustis neužtikrintai, nes nežinote ar pajėgsite sumokėti dar labiau išaugsiančias šildymo sąskaitas? Tokiu atveju jums reikėtų pagalvoti apie jūsų namo šildymo sąskaitų mažinimui puikiai tinkančius sprendimus, kurių yra ne vienas, todėl šiandien pateiksime jums keletą iš jų.

Namo perdangos šiltinimas biria vata

Jei jūsų namo perdanga nėra apšiltinta, tuomet galite būti tikri, jog patiriate labai didelius šilumos nuostolius, dėl kurių auga ir jums tenkančios šildymo sąskaitos. Laimei, tam galėtų veiksmingai pasitarnauti perdangos šiltinimas biria vata. Tokio sprendimo pagalba namas būtų apsaugotas nuo didžiausių šilumos nuostolių, kartu jūsų gyvenamajam būstui suteikiant ir daug daugiau jaukumo bei šilumos.

Biri mineralinė vata pasižymi išskirtine struktūra, kuri yra ilgaamžė ir išlaikanti labai aukštą šilumos izoliacijos vertę visą savo tarnavimo laikotarpį. Tai reiškia, kad ji nesukrenta ir padeda užtikrinti, jog nebūtų jokių šalčio tiltų, todėl perdanga yra apšiltinama labai sandariai.

Perdangos šiltinimas biria vata taip pat turi ir daugiau privalumų. Pavyzdžiui, biri mineralinė vata kvėpuoja, todėl užtikrinamas puikus mikroklimatas, ji taip pat puikiai izoliuoja garsą, todėl sukuria jaukesnę gyvenamąją aplinką, biri vata negeria drėgmės, todėl ypatingai gerai tinka medžio konstrukcijoms, ir pasižymi aukščiausia nedegumo klase, todėl sumažėja ir gaisro pavojus. O visų svarbiausia, kad perdangos šiltinimas biria mineraline vata, kuri pasižymi visais minėtais privalumais, kainuoja tiek pat kaip ir šiltinant įprasta vata, todėl tai tampa daug ekonomiškesniu ir efektyvesniu sprendimu, padedančiu sumažinti šildymo sąskaitas ir kartu namuose sukurti jaukesnę aplinką.

Termostato nustatymas

Jei dar neperėjote prie programuojamo termostato arba išmaniojo termostato naudojimo, dabar gali būti tinkamas metas tai padaryti. Toks įrenginys automatiškai sumažins šilumos kiekį, kai miegosite arba būsite išvykę iš namų. Be to, šiuolaikinius termostatus galima valdyti ir nuotoliniu būdu savo išmaniajame telefone arba kompiuteryje.

Jie veikia įvairiais būdais. Pavyzdžiui, kai kurie stebi jūsų pageidaujamą temperatūrą ir naudoja šiuos duomenis šildymo ir vėsinimo grafikui optimizuoti. Kiti turi kelis jutiklius, kurie stebi temperatūrą įvairiose namo dalyse, kad šildymas ar vėsinimas būtų labiau subalansuotas. Taigi, kad temperatūra būtų optimali, kai esate namuose, nustatykite 20° C arba žemesnę temperatūrą, o kitu metu, apytiksliai 15° C temperatūrą. Jei žemesnė temperatūra jums nekelia didelio diskomforto, sumažinus vidutinę dienos temperatūrą, sutaupysite pinigų už kiekvieną laipsnį, kurį sumažinsite termostatu.

Išskaidykite mokėjimus

Jei norite, kad finansinė našta šildymo sezonu jums būtų mažesnė, galite mokėjimus už šildymą pasirinkti išskaidyti per visus metus, t.y. tam tikrą fiksuotą sumą už šildymą mokant kiekvieną mėnesį. Tokiu būdu žiemos metu, kuomet teks mokėti už šildymą (ir šildymo kaina bus daug didesnė nei įprastai) jums nebebus didelio šoko, nes mėnesinė sąskaita taps gerokai mažesnė. Ir tiesą sakant, tai yra labai efektyvus sprendimas, kuris padeda daug optimaliau tvarkyti savo asmeninius finansus – net jei žiema būtų šiltesnė, o šildymo kaina nebūtų itin išaugusi.

Žinoma, išvardinome tik keletą sprendimų, kuriuos galite pasitelkti, kad šildymo sezonu finansinė našta būtų mažesnė. Ir nors būdų, kaip galėtumėte sumažinti šildymo išlaidas yra dar ne vienas, galite būti tikri, kad pasitelkę bent vieną iš jų, pvz., perdangos šiltinimą biria vata, galėsite daug lengviau pasiekti norimą tikslą.

Taip pat skaitykite

Patalpų oro kokybės gerinimas rekuperatorių pagalba

Kadangi vis daugiau laiko praleidžiame patalpose, oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė tampa labai svarbiu mūsų bendros ...