Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Neringos Poškutės ir Albino Jukumo metalo meno paroda „DISTANCIJA”

Neringos Poškutės ir Albino Jukumo metalo meno paroda „DISTANCIJA”

2016 m. rugsėjo  8 dieną, ketvirtadienį, 17.30 valandą

„Klaipėdos galerijoje“ Bažnyčių g. 6, Klaipėda

atidaroma

Neringos Poškutės ir Albino Jukumo

metalo meno paroda

DISTANCIJA

Dviejų klaipėdiečių menininkų – Neringos Poškutės ir Albino Jakumo – tandemas pirmą kartą „Klaipėdos galerijoje“ pristato savo kūrybą bendroje parodoje. Ypatingą dėmesį kūrybininkai skiria idėjai, formos originalumui ir amato kokybei. Ekspozicijos kūriniuose atsispindi menininkų pasakojimai apie tai, kas nutinka dirbant su metalu, apie savo požiūrį į metalą.

ING_9868

Parodos pavadinimu menininkai apibūdina gyvenimo trasą: „Kūryboje nuolat susiduriame su distancija. Atstumas nuo kasdienybės iki idėjos, nuo idėjos iki medžiagų, nuo medžiagų iki kūrinio ir galų gale atstumas nuo kūrinio iki stebėtojo. Tai ir yra pati tikslingiausia distancija, kasdienoje išsikeltuose uždaviniuose“.

Albinas Jukumas, savo metalo kūriniuose įprasmina lengvo karkaso statinius, plokštumų pozicijas konstruoja lūžio linijomis. Formuodamas tūrius, uždaras, atviras erdves, menininkas užsimena apie architektūros dinamiką, vaidinančią svarų vaidmenį inspiracijose.

Neringa Poškutė, savo objektuose suvokimo distanciją trumpina iš karto identifikuodama formą, atpažįstamus momentus, žadindama smalsumą tik dėl medžiagiškumo. Emalio meno technologija ir neišsenkančios galimybės rezultatams pasiekti, distanciją tik ilgina, kurios kūrėjai nesinori įveikti, bet norisi būti joje, toje distancijoje.

Paroda vyks iki 2016 metų rugsėjo 24 dienos.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...