Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Kultūra / Nežinomas Krėvė

Nežinomas Krėvė

2016 metų liepos 28 dieną, ketvirtadienį, 16.30 valandą Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos (adresas H. Manto g. 25) Konferencijų salėje įvyks renginys „Nežinomas Krėvė“, skirtas Klaipėdos atgavimo 93-iosioms metinėms paminėti ir prisiminti lemtingus Valstybės istorijai 1920 ir 1923 m. įvykius. Vincas Krėvė įėjo į istoriją ne tik kaip lietuvių literatūros klasikas, bet ir kaip aktyvus pilietis, kuriam rūpėjo tautos ir valstybės ateitis: „Visuomet mano tikslas buvo dirbti Lietuvai ir dėl Lietuvos!“

Nežinomas Krėvė
Nežinomas Krėvė

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus Vilniuje vadovas Vladas Turčinavičius apžvelgs 1920–1923 m. istorinį kontekstą, pristatys pranešimą „Drąsiausias Lietuvos politinis karinis žygis“, aptars Vinco Krėvės ir premjero Ernesto Galvanausko vaidmenį šiame žygyje. Bibliotekos lankytojai ir renginio žiūrovai turės išskirtinę progą pasiklausyti Donato Bielkausko (Donio) grupės atliekamų melodijų. Paskui bus parodytas Gedimino Sederevičiaus režisuotas vaidybinis filmas „Daivų keliais“ (30 min), sukurtas mažai kam žinomos Vinco Krėvės apysakos „Pratjekabuda“ motyvais.

Renginio metu taip pat bus galima įsigyti muziejaus naujai išleistą Vinco Krėvės knygą „Pagunda: apysaka, atsiminimai, atsitikimai“. Apysaka buvo parašyta, išleista lietuviškai ir angliškai Amerikoje XX a. viduryje Vinco Baltaūsio slapyvardžiu. Ši Vinco Krėvės apysaka muziejaus iniciatyva Lietuvoje buvo atspausdinta pirmą kartą. Įsigykite ir skaitykite!

Iki susitikimo Ievos Simonaitytės bibliotekoje (H. Manto g. 25, Klaipėda)!

Renginys nemokamas

Taip pat skaitykite

bėgimas

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Klaipėdoje

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. ...