Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Kultūra / Nijolės Vilutienės grafikos ir piešinių paroda „Nuoga gamta“

Nijolės Vilutienės grafikos ir piešinių paroda „Nuoga gamta“

Šių metų lapkričio 12 dieną (ketvirtadienį), 17.30 valandą „Klaipėdos galerijos“ filiale mados ir verslo centro „Herkaus“ galerijoje (adresas H. Manto g. 22, Klaipėda) atidaroma dailininkės Nijolės Vilutienės grafikos ir piešinių paroda „Nuoga gamta“.

Nijolė Vilutienė – viduriniosios kartos Lietuvos grafikių, klaipėdiečiams pristato parodą „Nuoga gamta“. Grafikės kūryba išsiskiria ypatingai jautriais prisilietimais prie baltos popieriaus plokštumos, juodos ar iki balkšvos pilkumos niuansuotos linijos pieštuko, plunksnelės ar rėžtuko pagalba perteikia dailininkės mintis ir pojūčius, mįslingas, filosofines įžvalgas.

Nijolės Vilutienės paroda
Nijolė Vilutienė – Akimirka

Grafikas Mikalojus Vilutis: „Menininkas ir jo kūriniai yra du viename. Jeigu menininko kūriniai nėra jis pats, tai nėra ir meninės tiesos. Menininkas meluoja. Nijolė nemeluoja. Save paišo. Save gyvena. Pasaulį mato savo akimis <…> Ir gyvena Nijolė emocijomis. Ir kuria ji emocijomis. Ir pati Nijolė yra emocija. Nijolės paveikslai – meninė tiesa. Nuoga Nijolės dūšia be jokios kosmetikos. Be savęs tramdymo. „Išleisk savo prigimtį į laisvę.“ Štai ką kalba Nijolės paveikslai, pritardami parodos pavadinimui ir Nietzschei. Menas, išrengtas iš meistrystės demonstravimo, dailaus paviršiaus, filosofijų ir socialinių problemų sprendimo“

Menotyrininkas dr. Vidas Poškus teigia: „Nijolė Vilutienė yra grafikė iš prigimties. Ji valdo liniją – nuo pačios ploniausios, mikroniškai-siūliškos iki storos, plačios, peraugančios į dėmę ir plokštumą. <…> būtina pabrėžti, kad N. Vilutienė tiesiog tobulai – labai organiškai, it koks vasaros galą švenčiantis voras savo tinklus ar be galo apmąstytai, išmedituotai tušu ant šilko kaligrafijas liejantis japonų vienuolis, tas linijas susieja su baltais (arba kitokiais fonais), paversdama stačiakampes popieriaus lapo ar drobės struktūras kuo tikriausiomis trimatėmis erdvėmis. Nijolė valdo įvairias grafikos technikas, viename darbe, vienoje kompozicijoje drąsiai ir užtikrintai jungdama piešimą, tapymą, skaitmeninę fotografiją, sausą adatą ir kitas įmanomas technikas. Kita vertus, visa tai daroma ne „savitiksliai“, bet dėl idėjos kaip tikslo, dėl varančios minties.

Maloniai kviečiame apsilankyti parodos atidaryme, kuris įvyks lapkričio 12 dieną, ketvirtadienį, 17.30 valandą „Klaipėdos galerijos“ filiale, verslo ir mados centre „Herkaus“ galerijoje adresu H. Manto g. 22.

Paroda veiks iki 2015 metų gruodžio 10 dienos.

Taip pat skaitykite

bėgimas

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Klaipėdoje

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. ...