Šeštadienis , 3 birželio 2023
Pagrindinis / Įvairenybės / Nuo kada galima sterilizuoti naminius gyvūnus?

Nuo kada galima sterilizuoti naminius gyvūnus?

Kiekvienas, kuris laiko katę ar šunį savo namuose, anksčiau ar vėliau susiduria su problema, kai vienu metu gyvūnas iš ramaus, subalansuoto augintinio virsta nuolat klykiančia ir rėkiančia būtybe. Toks laikas savininkams tampa tikru iššūkiu. Bemiegės naktys, nuolatinis miaukimas, kaukimas verčia šeimininkus rinktis ką daryti, nes viso to klausytis tampa nepakeliama.

Ar yra alternatyva?

Kai kurie bėga į artimiausią naminių gyvūnėlių parduotuvę ieškoti stebuklingų tablečių ar lašų, ​​kuriuos panaudojus gyvūnas nurimsta, kiti šeimininkai, kreipiasi į veterinarijos kliniką dėl gyvūno sterilizavimo operacijos https://www.greitojizirafa.lt/straipsniai/sterilizacija-katems-ir-sunims/

Katės subręsta 6-7 mėnesių amžiaus. Kai kuriems šis laikotarpis prasideda ankstesniame amžiuje, 5–6 mėnesiais. Šiuo metu katės lytinės liaukos pradeda aktyviai išskirti lytinius hormonus estrogenus į kraują. Jų pasekoje katei pasireiškia tas neramus  elgesys. Priklausomai nuo gyvūno temperamento, sužadinimo laikotarpio trukmė ir aktyvumas gali skirtis ir paprastai būna nuo kelių dienų iki 1–2 savaičių. Šiuo laikotarpiu visi gyvūno reprodukciniai organai, gamtos pašaukimu, pradeda ruoštis vaisiaus apvaisinimui. Jei katė nesiporuoja, vadinasi, ji nusiramina, o jos kūne vieną lytinį hormoną pakeičia kitas – progesteronas, kurio dėka jos ir šeimininkų gyvenime ateina ramios dienos. Toks katės gyvenimo periodas yra biologiškai labai sunkus ir verčia gyvūną patirti didžiulį stresą.

Sterilizacija šunims gali išspręsti daugybę rimtų sveikatos problemų. Tai pašalins jų pūlių kaupimąsi gimdoje, gimdos ir kiaušidžių vėžį, sumažins pieno liaukų navikų, mastopatijos tikimybę. Dažnai augintiniai rodo agresiją savo šeimininkų ir kitų žmonių atžvilgiu. Šunų sterilizacija leidžia iš dalies pašalinti šią agresiją.

Procedūra gali būti atliekama tiek jau pagimdžiusiems gyvūnams, tiek tiems, kurie niekada neturėjo palikuonių. Operacija visada atliekama taikant bendrą anesteziją. Operacija gali būti atliekama katėms ir katinams nuo 6 men, šunims ir kalytėms nuo 8 men.

Taip pat skaitykite

Parafinas žvakių gamybai: nuo istorijos iki privalumų

Parafino vaškas neturi kvapo ir skonio, paprastai yra nuo šviesiai geltonos iki baltos spalvos ir ...