Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Nuo ko priklauso automobilio užvedimas šaltą rytą?

Nuo ko priklauso automobilio užvedimas šaltą rytą?

Užsives, neužsives – klausiate savęs pamačius, jog lauke -20 šalčio? Tai iš dalies sėkmės, iš dalies automobilio paruošimo reikalas. Todėl šiandien pabandysime atsakyti į klausimą, nuo ko priklauso ar automobilis užsives šaltos žiemos rytą.

automobilis-ziema-

Nuo variklio tipo

Jei kas dar nežino, tuomet priminsime, kad automobilių su dyzeliniais varikliais savininkai daug labiau pajaučia šaltesnio oro pasekmes – dyzelinu varomi automobiliai sunkiau užsiveda šaltą rytą. Tam, kad sunkumų būtų mažiau rudenį jau reikėtų pereiti prie žieminio kuro, atlaikančio žemesnes temperatūras.

Nuo akumuliatoriaus

Kuras kuris paduodamas į variklį turi būti pašildomas, o tam reikia nemažai energijos. Dėl to reikalingas geras akumuliatorius. Geru jis laikomas pirmuosius metus, antrus – trečius jau prireikia „pagalbos“, t.y. karts nuo karto papildomai pakrauti. Tai ypač aktualu važinėjant trumpus atstumus mieste, kuomet akumuliatorius nespėja pilnai pasikrauti. Silpnas akumuliatorius šaltyje nesugeba išlaikyti energijos. Tai, beje, pasakytina apie bet kokius baterijomis ir akumuliatoriais maitinamus prietaisus patekusius į šaltį.

Nuo automobilio amžiaus

Naujos kartos, šiuolaikiniuose automobiliuose siekiama kuo efektyviau išspręsti kylančias problemas, todėl dyzelinu varomuose automobiliuose yra įrengtos modernesnės sistemos, kurios palengvina variklio užvedimą šaltuoju metu. Senuose automobiliuose naudojamos kaitinimo žvakės. Žinoma, jei jos veikiančios, darant automobilio diagnostiką ir profilanktinį patikrinimą, atkreipiamas dėmesys į kaitinimo žvakes ir jos pakeičiamos, tuomet žiemą problemų kyla mažiau.

Ir visgi, ar kokie yra pagrindiniai patarimai, norint užkurti variklį šaltą žiemos rytą? Pirmiausia, reikia pažadinti akumuliatorių. Tai daroma sekundei įjungiant šviesas ir vėl jas išjungiant. Tuomet reikėtų pakaitinti žvakes, pajukant raktelį, tačiau neužvedant variklį. Tai galima pakartoti porą kartų. Prieš tai reikėtų įsitikinti, jog automobilyje išjungta garso įranga, pečiukas ar kiti energijos reikalaujantys įrenginiai.

Visgi, jei nepavyko užvesti automobilio, kreipkitės į specialistus. Auto.results.lt – gera vieta ieškoti profesionalų automobilio remontui.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...