Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Nuotekų sistemos: švaresnė aplinka – laimingesnis žmogus!

Nuotekų sistemos: švaresnė aplinka – laimingesnis žmogus!

nuoteku-sistemosJeigu gyvenate tokioje vietoje, kurioje nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų sistemų – laikas pradėti galvoti apie nuosavas vandens valymo sistemas. Nuotekų sistemos – vienintelis būdas tinkamai pasirūpinti kartą jau panaudotų vandeniu. Jeigu Jūsų negąsdina tai, kad kenkiate aplinkai ir sau, tai nepamirškite, kad įstatymai nurodo, kad įsirengti tokią sistemą yra būtina.

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai jau puikiai pažįstami lietuviams. Kadangi daugelis labai mielai keliasi gyventi į nuošalius Lietuvos kampelius – įsirengti sistemas yra būtina. Tai komfortabilaus gyvenimo garantas.

Nuotekų sistemos pasirinkimas

Pradėjus ieškoti Jums tinkamos sistemos pamatysite, kad yra labai plati ir įvairiapusė sistemų pasiūla. Jos skiriasi ne tik savo gamintojais, tačiau ir kainomis, techninėmis savybėmis. Galiausiai, skirtingi įrenginiai per tą patį laiko tarpą išvalo skirtingą kiekį atliekų, tad pagal poreikius reikia ieškoti ir konkrečios sistemos.

Dažniausiai pradėjus ieškoti rekomenduojama palyginti dvi skirtingas valymo įrenginių sistemas:

  1. Nuolatinio srauto nuotekų sistemos.

  2. Sustabdyto srauto nuotekų sistemos.

Nuolatinio srauto vandens valymo įrenginiai išvalo tiek nuotekų, kiek jų patenka į įrenginį. Tai reiškia, kad iš įrenginio jau ištekančio vandens kokybė priklauso nuo to, kaip dažnai ir kokios sudėties nuotekos patenka į įrenginį. Kuo jų daugiau – tuo įrenginiui valyti sunkiau, reikia didesnio pajėgumo. Žinoma, kuo nuotekų mažiau – tuo vanduo bus tinkamai išvalytas. Taigi, priklausomai nuo kiekvieno gyvenamo būsto žmonių poreikių reikia ieškoti ir atitinkamos sistemos. Jeigu namuose gyvena daug žmonių – reikalinga galinga sistema, kad ji gebėtų valyti vandenį.

Sustabdyto srauto nuotekų valymo sistema veikia kiek kitaip. Taigi, ji valo priklausomai nuo užprogramuoti našumo. Nuotekos gali būti valomos tiek laiko kiek reikia, kad tik galiausiai jos būtų visiškai panaikinamos ir kartą panaudotas vanduo galėtų būti drąsiai naudojamas ir vėl. Labai patogu, kai sistemos našumą galima reguliuoti priklausomai nuo namuose esančių žmonių skaičiaus. Pavyzdžiui, kai atvyksta svečiai padidinkite valymo galingumą, kadangi jie taip pat naudojasi tualetu, vonia, tad daugėja ir nuotekų.

Kaip jau supratote, kai planuojate ieškoti Jums labiausiai tinkamos įrangos – svarbiausia yra palyginti įrenginio dydį ir našumą, kadangi tai svarbiausi kriterijai nulemiantys, kaip švariai bus išvalomas vanduo.

Montavimo darbai

Nuotekų sistemos montavimas turi būti paliekamas profesionalams, kadangi tai sudėtingi, žinių reikalaujantys darbai. Juolab, labai svarbu įvertinti, kurioje vietoje bus montuojama įranga ir kur planuojate išleisti susikaupusias nuotekas.

Jeigu greta Jūsų namų yra vandens telkinys – tokiu atveju išvalytas vanduo gali tekėti ten. Tai gana dažnas pasirinkimas. Kitas alternatyva – kaupti vandenį specialiose cisternose. Koks tikslas? Vanduo gali būti panaudojamas antrą kartą: mašinos plovimui, daržų laistymui ir panašiai. Žinoma, vanduo gali būti nukreipiamas ir į gruntą, tačiau mes rekomenduojame kaupti vandenį ir vėliau jį antrą kartą panaudoti. Tokiu atveju investicija į įrangą atsipirks, kadangi pavyks sutaupyti nemažai vandens.

Įranga nėra lepi ir nereikalauja jokios priežiūros, tačiau labai svarbu, kad kartą arba du per metus išvalytumėte filtrus, kurie ir atlieka valymo darbus. Jeigu nežinote kaip – kreipkitės į specialistus, kurie darbus atliks už Jus.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...