Šeštadienis , 21 gruodžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Oro kondicionierius: orų kontrolės dėžutė Jūsų namuose

Oro kondicionierius: orų kontrolės dėžutė Jūsų namuose

Artėjant vasarai oro kondicionierių klausimas tampa ypač aktualus, juk paprastu patalpų vėdinimu tikros gaivos nepadarysi. Pirmasis klausimas, kurį sau turi iškelti pirkėjas: statyti ant grindų ar montuoti ant sienos? Mobilus kondicionierius, kurį galima tiesiog pastatyti ant grindų ir esant reikalui pervežti į kitas patalpas yra didesnis ir kaip supratote paprastesnis. Tačiau toks įrenginys yra nelabai galingas ir turi ribotus resursus, ilgą laiką laikyti jį įjungtą nereikėtų. Šie kondicionieriai yra palyginti nebrangūs, tačiau turi visą eilę trūkumų: mažas galingumas, sudėtingas kondensato šalinimo procesas, didelis elektros energijos sunaudojimas.

Langiniai oro kondicionieriai yra laikomi pigiausiais, todėl jie labai populiarūs Pietų Amerikoje ir Azijoje. Trūkumų jie turi taip pat pakankamai: jie labai triukšmingi, be to, tam, kad būtų įrengti, lange arba sienoje teks išpjauti angą.

oro kondicionieriai
www.daikin.com.au nuotr.

Kanaliniai kondicionieriai yra brangiausi, tačiau efektyviausi, norint sumažinti temperatūrą patalpoje. Montuojami jie virš pakabinamų lubų, todėl prasminga įsigyti tokį kondicionierių, jei esate laimingas 4–5 kambarių su aukštomis lubomis buto savininkas. Standartiniams butams rekomenduojamos split sistemos. Jas sudaro patalpos viduje montuojamas blokas ir blokas, montuojamas išorėje, dažniausiai po langu arba kitoje namo fasado vietoje. Split sistemos blokai būna labai įvairaus dizaino ir dydžio, tačiau bloko išvaizda neturi jokios įtakos įrenginio darbui. Tai labiau priklauso nuo to, kurioje šalyje kondicionierius yra pagamintas. Ekspertai rekomenduoja gaminius iš Japonijos, kurioje jie ir buvo išrasti.

Perkant oro kondicionierių reikia atsižvelgti į triukšmą. Taip pat reikia žinoti, kad kondicionieriai sunaudoja pakankamai daug elektros energijos, todėl šis malonumas nėra pigus. Taupiausi yra invertoriniai oro kondicionieriai – jų galingumą galima reguliuoti. Oro kondicionieriaus kaina priklauso nuo gamintojo, papildomų funkcijų ir t. t. Kai kurie gamintojai, pavyzdžiui, siūlo kondicionierius su oro jonizacijos funkcija. Oro kondicionierius iš tiesų yra pakankamai brangus pirkinys. Šiuo metu rinkoje yra kelios dešimtys dėmesio vertų prekių ženklų, kuriuos galima padalinti į tris grupes: elitinius, vidutinius ir ekonomiškus. Dauguma parduodamų modelių turi tam tikras funkcijas, nuo kurių priklauso įrenginio kaina. Jei nesiruošiate naudotis jomis, parinkti kondicionierių be papildomų funkcijų bus žymiai pigiau. Pavyzdžiui, pagalvokite ar jums tikrai reikia kondicionieriaus, veikiančio esant minusinei oro temperatūrai. Be to, galima sutaupyti, nusipirkus nukainotą kondicionierių, kuris turi nereikšmingus defektus, arba jo modelis yra pasenęs. Tokia prekė gali kainuoti net 70 proc. mažiau.

Papildomų išlaidų pareikalaus reguliarus filtrų keitimas. Keitimo dažnis priklauso nuo to, kaip ilgai veikia įrenginys, dažniausiai keitimas atliekamas kartą per du mėnesius. Taip pat reikia valyti kondicionieriaus vidų, komunikacijų sistemą, pildyti freoną. Šiuos darbus turi atlikti specialistai. Dažniausiai leidimo tam, kad išorinis blokas būtų įrengtas ant namo fasado, nereikia, tačiau jei jūsų namas patenka į kultūrinio paveldo sąrašą, gali iškilti sunkumų.

Taip pat skaitykite

Maksimaliai padidinkite grąžą: investavimo į buhalterinės apskaitos paslaugas nauda

Verslo srityje kiekviena investicija kruopščiai tikrinama dėl galimos investicijų grąžos (ROI). Tarp daugybės investicijų, kuriomis ...

Parašykite komentarą