Pirmadienis , 15 liepos 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Parafinas žvakių gamybai: nuo istorijos iki privalumų

Parafinas žvakių gamybai: nuo istorijos iki privalumų

Parafino vaškas neturi kvapo ir skonio, paprastai yra nuo šviesiai geltonos iki baltos spalvos ir nėra permatomas. Dažniausiai jis naudojamas žvakėms gaminti. Skysta jo forma yra mineralinis aliejus. Tiek vaškas, tiek ir aliejus yra naftos pagrindu pagamintas angliavandenilis. Parafinas žvakių gamybai gali būti įvairių rūšių – geresnių rūšių vaškas yra brangesnis, tačiau taip pat pasižymi geresne lydymosi temperatūra.

Parafino istorija

Romoje parafino vaškas buvo išlydomas ir dar labai šiltas tepamas ant kūno prieš masažą. Tai atpalaiduodavo raumenis. Prancūzų gydytojai išlydytą parafino vašką naudojo žaizdoms apsaugoti, kad jos lengviau gytų ir būtų išvengta infekcijų. Pirmojo pasaulinio karo metais britai vašką naudojo ortopedinėms problemoms spręsti. Parafino vaško gamybos procesas buvo atrastas 1850 m. Karlo Reichenbako.

Kaip gaminamas parafino vaškas

Parafino vaškas pradedamas gaminti iš neapdorotos naftos. Vaškas išgaunamas arba rafinuojamas iš mineralinio aliejaus, po to verdamas, kad būtų išgrynintas. Tada ši medžiaga atvėsinama ir įspaudžiama į filtrą, kad gautųsi vaškas.

Parafino rūšys ir priedai

Parafinas būna lakštų, blokelių, strypelių ir granulių pavidalo. Jis būna kelių klasių ir skirtingų lydymosi temperatūrų. Dažnai jis būna grynas, tačiau gali būti maišomas ir su kitomis medžiagomis. Gaminant žvakes parafinas dažnai maišomas su stearinu, kad žvakės degtų lėčiau ir žvakių paviršius būtų blizgus. Į parafiną dažnai dedama dažų, kurie paprastai yra miltelių pavidalo ir lydomi kartu su parafinu. Į parafiną taip pat dažnai yra dedama kvapiųjų medžiagų, kad žvakės maloniai kvepėtų.

Parafino vaško žvakės

Parafinas yra vienas iš paprasčiau naudojamų vaškų žvakėms gaminti. Vaškas nelimpa prie formos ir jį lengva formuoti. Vaškas lydomas dvigubame katile. Lydymosi temperatūra yra nuo 40 iki 70°C. Žvakės stiklainiuose gaminamos iš vaško, kurio lydymosi temperatūra yra apie 60°C, nes vaškas vis dar karštas ir pats gerai neišsilaiko. Formuojamoms žvakėms reikia maždaug 62-65°C lydymosi temperatūros.

Parafino naudojimo privalumai

Parafino vaškas yra pigesnis nei kiti vaškai, ypač bičių vaškas. Jo galima lengvai įsigyti visose amatininkų parduotuvėse. Jį lengva naudoti net ir pradedančiajam žvakių gamintojui. Jis netoksiškas ir netgi dedamas į kai kuriuos maisto produktus, kad jie taptų blizgūs. Dažniausiai jo būna šokoladiniuose saldainiuose, tačiau jo taip pat yra kramtomojoje gumoje, o kai kuriuose receptuose jo pasitelkimas yra tiesiog būtinas.

Naudinga žinoti

Parafinas neturi kvapo ar spalvos, todėl gaminant žvakes ir norint, jog jos būtų spalvotos ar turėtų kvapą, papildomai visą tai reikia pridėti. Jis dega šiek tiek greičiau nei bičių vaškas, todėl pagamintos žvakės ilgai neišsilaiko, nebent į parafiną būtų pridėta antipireno. Be to, siekiant, kad vaškas neužsidegtų, degimo temperatūra neturėtų būti per aukšta.

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...