Jei galvojate įsteigti įmonę, turite gerai apgalvoti savo veiklos planą, kitaip sakant, turite racionaliai įvertinti, ar verslui skirtos investicijos iš tiesų atsipirks? Jei esate tikri, kad jūsų verslas gali būti sėkmingas, tuomet reikėtų pradėti galvoti apie įmonės steigimo darbus. Ši sritis gali kelti gana daug klausimų, ypač tuomet, jei su tuo nebuvote susidūrę anksčiau. Jei turite abejonių, kreipkitės į įmonių steigimo profesionalus, kurie suteiks jums išsamias konsultacijas ir visokeriopą pagalbą įmonės steigimo procese.
Pirmasis etapas – apsvarstykite idėją
Kad įmonės steigimo darbai netaptų sunkiu akmeniu, dar kartą įvertinkite savo verslo idėją, pagalvokite, kokiai tikslinei auditorijai galėtumėte priskirti savo klientus, ar žinote, su kokiomis problemomis jie susiduria, kaip jūsų verslo idėja jiems gali padėti, ar galite būti išskirtiniai rinkoje ir t. t. Kitaip sakant, prieš pradėdami įmonės steigimą, paruoškite namų darbus.
Antrasis etapas – pasirinkite įmonės formą
Jei nusprendėte įkurti įmonę, pagalvokite, kokią verslo formą rinksitės. Jei abejojate, pasitarkite su šios srities profesionalais. Siūlome kreiptis į bendroves, kurių pagrindinė veiklos sritis – konsultacijos įmonių steigimo klausimais ir pagalba įmonių steigimo darbuose. Taip žinosite, kuri verslo forma (uždaroji akcinė bendrovė, individuali įmonė, mažoji bendrija ar kt.) yra tinkamiausias sprendimas jūsų atveju, kokie yra vienos ir kitos įmonės privalumai bei trūkumai. Nepamirškite, kad visais atvejais turėtumėte atkreipti dėmesį į mokesčius.
Trečiasis etapas – įmonės steigimo žingsniai
Steigdami įmonę, turite nuspręsti dėl jos pavadinimo. Jis turi atitikti įstatymus ir nekopijuoti kito prekės ženklo. Iš anksto pagalvokite apie tai, ką darysite, jei laikui bėgant jums prireiktų pagalbininkų. Atsižvelgdami į tai turėtumėte pagalvoti ir apie darbo patalpas, numatyti darbuotojų algas. Minėtasis aspektas labai svarbus priimant sprendimą dėl tinkamiausios verslo formos. Apsisprendus dėl įmonės formos ir vardo, metas pradėti tvarkyti steigimo dokumentus. Tai visas paketas privalomų dokumentų, kuriuos reikia surinkti ir parengti prieš kuriant įmonę. Tuomet būtina įsigyti registracijos adresą. Įstatymai numato, kad bet kuri įmonė privalo įregistruoti savo buveinę ir turėti registracijos adresą. Jei ketinate steigti UAB, reikės sudaryti įstatinį kapitalą. Šiuo metu minimalus UAB įstatinis kapitalas yra 2,5 tūkst. eurų. Įmonės steigimas laikomas baigtu, kai visi dokumentai (steigimo dokumentai, pažyma dėl pavadinimo rezervacijos, patalpų dokumentai ir banko pažyma dėl įstatinio kapitalo sudarymo) yra patvirtinami notaro ir pateikiami Registrų centrui, kuris ir užregistruoja įmonę.
You must be logged in to post a comment.