Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Petro Balsio medžio drožinių paroda

Petro Balsio medžio drožinių paroda

2016 metų balandžio 19 dieną (antradienį) 17.30 valadną Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (adresas Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Petro Balsio medžio drožinių paroda. Parodos atidaryme dalyvaus ir jos autorius.

Petro Balsio medžio drožinių paroda
P. Balsio darbas

Tautodailininkas, medžio drožėjas, skulptorius Petras Balsys gimė 1949 m. liepos 31 d. Švėkšnoje. Medžio drožyba susižavėjo dar jaunystėje ir nuo 1976-ųjų ėmėsi šio amato. Ypač mėgsta drožinėti pagoniškomis, baltiškomis, krikščioniškomis bei istorinėmis temomis. P. Balsys drožia kaukes, mažas skulptūrėles, kamerines skulptūras, bareljefus, kryžius ir monumentalias skulptūras. Tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus nariu yra nuo 1979 m. 1982-aisiais P. Balsiui suteiktas liaudies meistro vardas, o 2005 m. – meno kūrėjo statusas. Jis nuolat dalyvauja medžio drožėjų simpoziumuose, yra tautodailės parodų bei skulptorių kūrybinių seminarų dalyvis.

Tautodailininkas jau sudalyvavo apie 60 parodų, surengė daugiau kaip 10 personalinių parodų. Nemažai P. Balsio darbų iškeliavę po visą pasaulį, taip pat eksponuojami ir Lietuvoje – Nacionaliniame, Molėtų etnokosmologijos, Mažosios Lietuvos ir kt. muziejuose.

Pats tautodailininkas P. Balsys apie save sako taip: „Mėgstu „išvaduoti“ iš ąžuolo ar liepos kamieno visokias asabas, kurių pasirodymas verčia judėti toliau“.

Paroda muziejuje veiks iki šių metų gegužės 14 dienos.

 

Kviečiame dalyvauti!

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...