Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Pirtis – kas yra svarbu

Pirtis – kas yra svarbu

Finnish sauna

Jei pirtis – tai vienas iš malonumų, kuriuo mėgstate kartas nuo karto pasimėgauti, turėtumėte žinoti keletą labai svarbių ir aktualių detalių.

  • Visų pirma, jei žmogus yra visiškai sveikas, tuomet pirtis gali turėti labai didelės teigiamos įtakos jo organizmui ir bendrai būsenai. Įprastai tik mažamečiams vaikams ir žmonėms, turintiems širdies problemų nepatariama kaitintis pirtyje.
  • Pirtyje turėtų vyrauti ramybė. Ir šiuo atveju kalbame tiek apie viešas, tiek ir apie privačias bei nuosavas pirtis. Juk puikiai suprantama, kad pirtis taip pat skirta ir atsipalaidavimui, todėl joje neturėtų skambėti triukšminga ir įkyri muzika bei aidėti aplinkinių skardus juokas ar garsios šnekos.
  • Suomijoje būti pakviestam į pirtį yra labai didelė garbė. Trumpiau tariant, tai pagarbos ir pasitikėjimo ženklas. Be to, senovėje pirtyse būdavo priimami labai svarbūs ir daug lemiantys sprendimai. Todėl tam tikri panašūs papročiai yra išlikę ir iki šių dienų.
  • Nereikėtų manyti, kad suomiška pirtis yra neatsiejama nuo įvairių relaksacinių muzikinių melodijų, šviesų ir aromatinių kvapų. Visa tai yra papildomos priemonės, kurias pasitelkia šiuolaikiniai vartotojai. Tradicinėje suomiškoje pirtyje šios priemonės pasitelkiamos nebuvo.
  • Kai kuriems žmonėms darosi keista, kai aplinkiniai į pirtį eina nuogi, tačiau ši tradicija turi labai senas ištakas. Žinoma, ši tradicija negalioja tuomet, kai kalbame apie viešas pirtis, esančias SPA centruose, sporto klubuose ar baseinuose. Tokiose vietose reikia laikytis nustatytų taisyklių ir bendros tvarkos.
  • Jei kalbame apie tikrą suomišką pirtį – moterys ir vyrai į pirtį keliauja atskirai. Kartu gali eiti tik visa šeima.
  • Nėra jokios griežtos taisyklės, kaip dažnai reikėtų pilti vandenį ant pirtyje esančių karštų akmenų. Viskas priklauso tik nuo jūsų pasirinkimo. Jei jaučiate, kad reikia daugiau karščio, užpilkite daugiau vandens. Jei karščio pakanka, to galite nedaryti.
  • Jei mėgstate kaitintis pirtyje, nepamirškite apie tai, kad egzistuoja ir pirties reikmenys. Įvairios papildomos priemonės padeda pajusti dar didesnį malonumą.
  • Kaitinantis pirtyje nereikėtų pamiršti vartoti daug skysčių. Ir šiuo atveju kalbame apie vandenį. Karštoje pirtyje labai prakaituojame, todėl dehidratuojame savo organizmą.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...