Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Populiarėjančios kremavimo paslaugos: ką reikėtų žinoti?

Populiarėjančios kremavimo paslaugos: ką reikėtų žinoti?

Pastarieji metai smarkiai pakeitė laidojimo paslaugų verslo tendencijas. Vienas iš tokių pokyčių – mūsų šalyje labai išpopuliarėjo kremavimo paslaugos. Anksčiau jos buvo apipintos įvairiais mitais, ne visi artimieji norėjo kreiptis dėl tokių laidojimo paslaugų, tačiau šiandien kremavimas yra pasirenkamas vis dažniau. Visgi, daliai žmonių vis dar kyla įvairių klausimų, susijusių su šiais procesais.

Ar kremavimas neprieštarauja tikėjimui?

Tai yra vienas dažniausių klausimų, kuriuos girdi laidojimo namų darbuotojai. Labai dažnai žmonės, nežinodami apie kremavimą, mano, jog tai yra netinkama procedūra. Vyrauja baimės, esą kūną sudeginti neleidžia religija, nes būtinai kūną reikia laidoti po žeme. Tačiau iš tiesų įvairių tikėjimų atstovai sako, kad apie kremavimą tikėjimas nesako nieko bloga. Be to, kai kuriose šalyse kremavimas yra įprastas dalykas jau daug metų ne tik dėl patogumo, bet ir dėl higieniškumo. Pastaruoju metu kremavimas dėl to populiarėja ir Lietuvoje. 

Ar kremavimas – brangi paslauga?

Tai yra dar vienas mitas, kurį labai lengva paneigti. Kai kurie žmonės mano, kad kremavimo paslaugos yra labai brangios, tad tai yra tam tikra prabanga. Tačiau iš tiesų kremuoti kūną gali būti netgi pigiau nei organizuoti įprastą atsisveikinimą šarvojimo salėje. Pirmiausia todėl, kad kremavimui tinkantys natūralios medienos karstai yra paprasti ir nėra išpuošti įvairiais dekoraciniais elementais. Įprastai šarvojimo organizavimui pasirenkami daug puošnesni karstai su įvairiomis dekoracijomis. Tokie karstai kainuoja daug brangiau nei paprasti, tinkantys kremavimui.

Kaip organizuoti atsisveikinimą?

Kai kremavimas šeimoje užsakomos pirmą kartą, dažnai kyla klausimų dėl atsisveikinimo organizavimo. Tai yra lengvai išsprendžiamas klausimas, nes atsisveikinimą galima organizuoti taip, kaip Jums atrodo patogiau ir priimtiniau. Pavyzdžiui, kartais žmonės organizuoja atsisveikinimą su velioniu karste ir tik tuomet kūnas vežamas į krematoriumą kremavimui. Taip pat atsisveikinti galima ir pačiame krematoriume prieš kremavimą. Tačiau populiariausias pasirinkimas yra organizuoti atsisveikinimą su pelenais urnoje.

Kur kreiptis dėl kremavimo?

Kremavimo paslaugos teikiamos visoje Lietuvoje. Tuo nereikia rūpintis patiems. Kreipkitės į laidojimo namus, kurie teikia laidojimo paslaugas ir jie supažindins Jus su visomis procedūromis. Dažniausiai  laidojimo namai pasirūpina visais reikalingais klausimais dėl kremavimo, taip pat patys nuveža kūną bei parvežą pelenus urnoje ir krematoriume išduotus dokumentus.

Taip pat skaitykite

TOP 5 kiaušinių marginimo būdai

Velykos kiekvienais metais pažeria iššūkių ir priverčia pagalvoti, kaip gi šiemet numarginti margučius, kad jie ...