Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Pramogos / Populiariausi Turkijos kurortai – kurį pasirinkti?

Populiariausi Turkijos kurortai – kurį pasirinkti?

Turkija, ach ta gražioji Turkija.. Ši nuostabių kontrastų šalis tarp mūsų tautiečių jau labai ilgą laiką yra populiariausia atostogų kryptis. Ir žinai ką? Panašu, kad šios pozicijos, bent artimiausiu metu, ji užleisti neketina! Net neabejoju, kad daugiau nei pusė lietuvių buvę Turkijoje bent vieną kartą. Tačiau tikrai yra tokių, kurie kruopščiai planuoja savo atostogas ir pasimeta: kurį gi kurortą pasirinkti? Kad tokių klausimų nebekiltų, papasakosim apie populiariausius Turkijos kurortus. Pasiruošęs? Važiuojam!  :yes:

Antalija

Viduržemio jūros vakarinėje dalyje tęsiasi viena gražiausių Turkijos pakrančių, vadinama „Turkijos Rivjera“. Dauguma turistų pritariamai linkčioja galvą – Antalija yra ne tik vienas populiariausių, bet ir vienas geriausių Turkijos kurortų. Čia tarytum neegzistuoja kalendoriniai metų laikai – orai tokie puikūs, kad visuomet jautiesi tarsi persikėlęs į vasarą arba pavasarį!

Nuostabi Antalijos pakrantė tęsiasi net 200 km ir yra pripažinta kaip viena iš ekologiškai švariausių vietų pasaulyje. Per metus čia būna daugiau nei 300 saulėtų dienų, todėl maudymosi sezonas yra labai ilgas – gali pliuškentis nebijodamas šalčio nuo gegužės iki lapkričio mėnesio. Norintieji susipažinti su povandeniniu pasauliu, tikrai apsidžiaugs – Antalijos įlanka yra viena tinkamiausių vietų šalyje nardymui. Įspūdžiai garantuoti!

Apsistoti Antalijoje rekomenduoju negalintiems nei dienos be didmiesčio pulso, žmonių minios, bet norintiems pasimėgauti kokybiškais paplūdimiais. Čia nuolat vyksta įvairūs kultūriniai renginiai bei šou. Prekybos centrai, modernūs klubai, daugybė kavinukių, turgūs – Antalija gali pasiūlyti viską, ko geidžia didmiesčių gyvenimą dievinantys turistai. Šis kurortas labiausiai patiks aktyviam jaunimui, poroms, šurmulio mėgėjams. Taip pat džiaugsis tie, kurie nori atrasti istorinę Turkijos pusę ir pamatyti gražiausius regiono kampelius – dauguma lankytinų vietų Turkijoje yra patogiausiai pasiekiamos būtent iš Antalijos. Jei trokšti pabėgti nuo miesto šurmulio, skaityk toliau – Turkija tinkama kiekvienam!

Alanija

Alanija garsėja ne tik bananų ir citrinmedžių sodais, bet ir subtropiniu klimatu. Čia plyti puikūs paplūdimiai, kurie didžiuojasi Mėlynosios vėliavos apdovanojimais. Vienas tokių – garsusis Kleopatros paplūdimys, kuris, pasak legendos, buvo Romos imperatoriaus Marko Antonijaus dovana jo mylimai Kleopatrai. Į Alaniją atvykę turistai gali grožėtis didingomis kalnų pilimis, siauromis senamiesčio gatvelėmis bei spalvingomis parduotuvėmis. Maudynių sezonas Alanijoje – pats ilgiausias. Taškytis bangose galima nuo balandžio vidurio iki lapkričio pradžios!

Labai svarbus Alanijos privalumas – didelis nebrangių viešbučių pasirinkimas. Būtent dėl šios priežasties Alaniją dažnai renkasi jaunimas, aktyvios poros bei žmonės, kurie mėgsta greitą miesto tempą. Čia gausu, barų, restoranų, naktinių klubų bei parduotuvių. Pagrindinis miesto veiksmas vyksta Atatiurko gatvėje, nuo kurios galima pasivaikščioti link pilies, puošnia pakrante.

Norintys poilsiauti ramiai, ypatingai šeimos su vaikais bei vyresnio amžiaus keliautojai, gali rinktis netoliese esantį Beleko kurortą. Šis kurortas garsėja prabangiais viešbučiais, puikiais smulkaus žvyro paplūdimiais, puikia atmosfera, įdomia architektūra.

Kemeras

Kemeras – tai 42 km į pietvakarius nuo Antalijos, Tauro kalnų papėdėje įsikūręs gražus ir jaukus miestelis. Iš vienos pusės jį gaubia kvapnūs pušynai, iš kitos – puikūs paplūdimiai ir skaidri Viduržemio jūra. Pastaroji tokia skaidri, kad net galima skaičiuoti akmenėlius ant jūros dugno! Čia susirenka daugybė burlaivių, jachtų, vandens sporto pramogų mėgėjų. Kemero uostas – vienas didžiausių visoje Turkijoje! Pats miestas – taip pat labai jaukus. Gražus parkas pakrantėje, vilos, paskendusios žalumoje ir gėlėse, rytietiškai šurmuliuojantis turgus. Šiame kurorte gausu modernių viešbučių ant jūros kranto, dažnai juos renkasi jauni, tačiau ramų poilsį mėgstantys poilsiautojai. Nors Kemeras yra gana mažas miestelis, tačiau jame yra daugybė kavinukių, nedidelių barų ir naktinių klubų, kuriuose galima smagiai pašėlti. Vyresni, ramesnio poilsio keliautojai, dažniau renkasi aplink Kemerą išsidėsčiusius mažus kurortinius miestelius – Kirišą, Beldibį.

Marmaris

Marmario kurortas įsikūręs dviejų jūrų – Egėjo ir Viduržemio – sankirtoje. Šilta žydra jūra, kvapą gniaužiantys gamtos peizažai ir neįprasti senovinio miesto kontrastai – puiki vieta poilsiui. Marmario kurortas laikomas viena prestižiškiausių poilsio vietų visoje Turkijoje. Šį kurortą pamėgę net šalies prezidentai! Čia jie poilsiauja, įkuria savo vasaros rezidencijas, o pabaigę kadenciją – pasilieka gyventi. Marmaris garsėja ir linksmybėmis, ne veltui jis vadinamas „Turkijos Ibisa“. Šį miestą dievina britų, prancūzų, danų jaunimas, kuriam svarbu ne puikiausias viešbutis, o pasilinksminimo vietų skaičius. Marmarį mėgsta ne tik pasilinksminti atvykę turistai, bet ir aktyvaus poilsio mėgėjai. Kurorte galima nardyti po Viduržemio jūros gelmes, žvejoti. Nors pats Marmario miestas yra gana judrus, tačiau trokštantiems ramaus poilsio, tikrai nereikia toli bėgti. Šiame regione yra žavus priemestis Ičmeleras. Čia esantys viešbučiai labiau tiks ramesniam poilsiui su vaikais. Prie šių viešbučių ir paplūdimiai šiek tiek erdvesni, švaresni nei pačiame Marmaryje. Nuvykti į Marmarį labai patogu, nes reguliariai kursuoja dolmušai (mikro autobusiukai), o vandeniu plukdo nedideli laiveliai.

Bodrumas

Bodrumas – vienas įspūdingiausių Turkijos kurortų. Žalios kalvos, apelsinmedžių giraitės, alyvmedžių sodai ir vėjo malūnai – pagrindiniai peizažai, kuriais galima gėrėtis vaikštant mažomis ir siauromis Bodrumo gatvelėmis. Pats miestas stūkso ant antikinio Halikarnaso griuvėsių, yra garsaus graikų istoriko Herodoto gimtinė, o šiandien – nesibaigiančių vakarėlių miestas, bei vandens sporto centras. Šiame mieste – rekordinis barų, naktinių klubų ir diskotekų skaičius viename kvadratiniame kilometre. Nenuostabu, kad Bodrumą mieliau renkasi ne ramaus poilsio paplūdimiuose mėgėjai, o pramogų ištroškę turistai. Tačiau nepagalvok, kad norint atostogauti su šeima, Bodrumą reikėtų aplenkti. Tikrai ne! Šiek tiek už Bodrumo naktinių linksmybių jau nė kvapo – vaizdingos pakrantės idealiai pritaikytos ramiam poilsiui su visa šeima. Aukščiausios klasės elitiniai viešbučiai, priklausantys žymiausių ir brangiausių iešbučių tinklams visame pasaulyje, paprasti ekonominės klasės viešbutukai, pensionai – visuose juose stengiamasi išlaikyti itin aukštą aptarnavimo lygį.

Sidė

Sidė yra nedidelis Turkijos pakrantės miestelis, nuo Antalijos nutolęs per 75 kilometrus. Šis kurortas nuo kitų Turkijos turistinių kampelių skiriasi tuo, kad yra išsidėstęs gana lygioje pakrantėje, aplink nėra labai aukštų viršukalnių. Miestelyje gyvenimas sukasi lėtu kurorto ritmu, paplūdimiai čia – itin prižiūrėti, o viešbučiai – aukštos klasės. Nors visai neseniai Sidė buvo tik nedidelis žvejų kaimelis, šiandien tai puikiai sutvarkytas kurortas, kuriame yra daug barų, kavinių, parduotuvių, kazino. Taip pat keliautojus žavi net po daugybės žemės drebėjimų išlikę istoriniai paminklai –  imperatoriaus Vespasijano skulptūra, Fortūnos šventykla, agora, 16 000 vietų amfiteatras, fontanas, romėnų pirtys, nekropolis ir akvedukas.

Na, ar jau išsirinkai į kurį Turkijos regioną keliausi? Kad ir ką pasirinksi, net neabejoju, kad Tavo atostogos bus TO-BU-LOS! Svarbiausia gerai nusiteikti! O jeigu seksi kelionių agentūros pasiūlymus, gali atostogauti labai pigiai! Iki susitikimų Turkijoje! 

Taip pat skaitykite

Kokias eismo taisykles reikia žinoti, norint važiuoti elektriniu paspirtuku?

Elektriniai paspirtukai kasdien sulaukia vis daugiau populiarumo. Jie užlieja miestų gatves, nes tai yra patogi, ...