Ketvirtadienis , 18 liepos 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Pristatomas naujausio Šarūno Barto filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ anonsas ir plakatai

Pristatomas naujausio Šarūno Barto filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ anonsas ir plakatai

Šių metų spalio 9 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliaus ilgai laukta Šarūno Barto drama „Ramybė mūsų sapnuose“ („Peace To Us In Our Dreams“). Likus lygiai mėnesiui iki premjeros mūsų šalyje garsus režisierius pristato filmo plakatus ir anonsą. Norintys sekti visas su šia juosta susijusias naujienas, kviečiami prisijungti prie paskyros socialiniame tinkle „Facebook“: „Peace To Us In Our Dreams I Ramybė mūsų sapnuose“.

Filmas „Ramybė mūsų sapnuose“
Filmas „Ramybė mūsų sapnuose“

Aštuntajame pilnametražiame filme „Ramybė mūsų sapnuose“ režisierius drąsiai atsigręžia į svarbiausias savo gyvenimo moteris, jautriai apgaubia jas reikšmingu dėmesiu, bando paaiškinti jausmų subtilybes ir pasikliauja apgalvotų žodžių galia.

„Man patinka žodžiai. Žinau, ką jie reiškia. Todėl esu ypatingai reiklus žodžiams, kuriuos sakau ir naudoju“, – sakė Š. Bartas.

Tai neabejotinai asmeniškiausias režisieriaus kūrinys, kuriame susipina vaidybinis kinas, realaus gyvenimo dokumentika ir nematyti archyviniai kadrai iš asmeninių vaizdo įrašų kolekcijos. Prieš operatoriaus Eitvydo Doškaus kamerą stoja pats Š. Bartas (tai jo antras pagrindinis vaidmuo savo filme po „Sidabrine gerve“ už geriausią režisūrą apdovanoto „Eurazijos aborigeno“), pirmą kartą vaidinanti režisieriaus dukra Ina Marija Bartaitė, iki šiol kine nematyta dabartinė jos gyvenimo draugė smuikininkė Lora Kmieliauskaitė, dėl vienintelės scenos į Lietuvą specialiai atvykusi rusų aktorė Klaudija Koršunova („Sidabrinės gervės“ laureatė už geriausią vaidmenį filme „Eurazijos aborigenas“) ir net kino kūrėjo šuo.

Anksčiau nufilmuoti archyvinės medžiagos kadrai ekrane trumpam atgaivina trejų Š. Barto filmų aktorę ir I. M. Bartaitės mamą Jekateriną Golubevą („Trys dienos“, „Koridorius“, „Mūsų nedaug“), kurios jau ketveri metai nebėra gyvųjų pasaulyje.

Vasara. Sodyba netoli Vilniaus. Atvykėlius iš miesto pasitinka didelis draugiškas šuo. Nuo kasdieninės rutinos pervargęs ir ieškantis naujų jėgų 50-metis Vyras (Š. Bartas) pakviečia praleisti savaitgalį paauglę Dukterį (I. M. Bartaitė), kuri po Mamos mirties ypatingai trokšta tvirtesnio tėviško glėbio.

Po nesėkmingai susiklosčiusio koncerto prie kompanijos prisijungia ambicinga smuikininkė ir jo Mylimoji (L. Kmieliauskaitė). Tarp reikšmingų pasirinkimų pasiklydusi jauna moteris puoselėja stiprius jausmus ir stengiasi išgelbėti byrančios meilės santykius, bet laikinai neberanda gyvenimo džiaugsmo.

Gražuolė Duktė vis dažniau susitinka su ilgai nematytu ir kiek vyresniu vaikystės Draugu (Edvinas Goldšteinas). Jai patinka atvirai bendrauti, važinėtis dviračiais, vaikštinėti miškais ir ieškoti meilės po medžiais su paslaptinguoju jaunuoliu, kuris labai gerai pažįsta visus apylinkės gyventojus ir žino jų įpročius, pomėgius, nuodėmes, paklydimus, svajones.

Kino juosta "Ramybė mūsų sapnuose"
Kino juosta „Ramybė mūsų sapnuose”

Vagiliauti pamėgęs vaikinas nedvejodamas pasisavina medžiotojų neatsargiai paliktą šautuvą. Jis nieko nebijo, slapstosi nuo policijos ir imasi stebėti žmones per užtaisyto ginklo taikiklį.


Apie režisierių

Vienintelis Lietuvos režisierius per Nepriklausomybės laikotarpį pakviestas į Venecijos kino festivalio pagrindinę konkursinę programą (filmui „Laisvė“ 2000 m. atiteko neoficialus prizas už įtikinamiausiai atskleistą žmogaus ryšį su gamta), įsimintinai debiutavo Berlyno kino festivalio programoje „Jaunojo kino forumas“ su drama „Trys dienos“ (1992 m.), apdovanotas Ekumeninės žiuri premija ir FIPRESCI kino kritikų asociacijos diplomu, vėliau užsitikrinusiu Europos kino meno akademijos nominaciją už geriausią pirmąjį filmą.

Po to svarbiausiam Lietuvos kino ambasadoriui užsienyje Š. Bartui pavyko dvejus metus iš eilės patekti į Kanų festivalio oficialią programą „Ypatingas žvilgsnis“ su filmais „Mūsų nedaug“ (1996 m.) ir „Namai“ (1997 m.). Panašaus pasiekimo iki šiol nepakartojo nė vienas kitas mūsų šalies režisierius.

Gruodį Berlyne paaiškės šių metų Europos kino akademijos apdovanojimo vertas filmas. „Ramybė mūsų sapnuose“ – vienas iš 52 kandidatų.

„Ramybė mūsų sapnuose“ – Kanuose

Jausmų ir prisiminimų dramos „Ramybė mūsų sapnuose“ pasaulinė premjera įvyko 2015 metais Kanų festivalio paralelinėje programoje „Dvi režisierių savaitės“, kurios meno vadovas Edoardas Waintropas pristatė ilgai lauktą Š. Barto naujieną „neįtikėtinai jaudinančiu filmu“. Svarbiausių pasaulinės kino industrijos leidinių „Variety“, „Screendaily“ ir „The Hollywood Reporter“ palankias recenzijas sukaupęs lietuviškas filmas mikliai ir sausakimšai užpildė sales Vroclavo tarptautiniame kino festivalyje, kuris surengė išsamią Š. Barto retrospektyvą.

Premjera Lietuvoje


Aktorės Jekaterinos Golubevos atminčiai dedikuotas intymių pokalbių, šviesių jausmų, improvizuoto humoro ir gražių vaizdų filmas, kurį svarbu pamatyti Lietuvos kino teatruose šį rudenį. Jau nuo spalio 9 dienos.

Filmo „Ramybė mūsų sapnuose” anonsas:

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...