Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Projekto „Mazgas – Jūra“ sukurtų objektų paroda

Projekto „Mazgas – Jūra“ sukurtų objektų paroda

2016 metų spalio 20 dieną  17.30 valandą, ketvirtadienį,

„Klaipėdos galerijoje“, Bažnyčių g. 6.,

atidaroma projekto „Mazgas – Jūra“

sukurtų objektų paroda

 Atidaroma tarptautinės šiuolaikinio metalo meno laboratorijos „MAZGAS – JŪRA“ paroda, kurioje vyrauja Klaipėdos identiteto ženklai ir simbolia.

A. Janulis
A. Janulis

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius įgyvendino projektą, kurio programoje buvo numatyta sukviesti profesionalius menininkus, kurie kurtų, pažintų ir skleistų Klaipėdos miesto jūrinę kultūrą šiuolaikiniais meno principais. Nuo rugsėjo 27 dienos iki spalio 4 dienos menininkai iš Lietuvos Latvijos, Ukrainos turėjo galimybę susipažinti su jūrine kultūra alsuojančiu Klaipėdos miestu. Susipažino su  Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos jūrinėmis tradicijomis, mokymosi baze ir ten įkurtu muziejumi. Laivų statymo industrijos, konstrukcijų, metalo apdirbimo mechanizmų, medžiagų kiekio ir svorio įspūdį patyrė lankydamiesi Vakarų Baltijos laivų statykloje.

Visą savaitę generuodami idėjas menininkai plušėjo dirbtuvėse. Projekto pavadinime įkoduotas kūrybinės medžiagos formatas – neatsitiktinai. Viena iš projekto esmių – menininkus provokuoti, paleisti, nevaržyti, bet  ir vėl sugrąžinti prie metalo. Priminti apie šią kūrybinę medžiagą. Tačiau suvokdami šiuolaikinio meno principus menininkai provokacijoms pasidavė, jie jas priėmė taip natūraliai, kaip kartais net neįtikėtina. Rezultate įgyvendintos idėjos atskleidžia skirtingas projekte dalyvaujančių menininkų kūrybos strategijas. Turėdami vienokių ar kitokių sąsajų su metališkumu menininkai provokuos žiūrovą. Kviečiame apsilankyti parodoje ir tai patirti.

Projekto parodos dalyviai/menininkai:

Neringa Poškutė (Lietuva),
Albinas Jukumas(Lietuva),
Andrius Janulis (Lietuva),
Aurimas Anusas (Lietuva),
Tautvydas Vidugiris (Lietuva),
Motiejus Stonkus (Lietuva),
Sandra Malaškevičiūtė (Lietuva),
Vasyl Gudyma (Ukraina),
Ieva Saulite (Latvija).

Paroda vyks iki šių metų lapkričio  24 dienos.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...