Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Prostata: kas, kaip ir kur?

Prostata: kas, kaip ir kur?

Vyrai sulaukę 40-ies metų amžiaus turėtų intensyviau pradėti rūpintis savo prostata. Nors daugelis mano, kad 40 yra tik gyvenimo pradžia, visgi organizmas reaguoja į aplinkos veiksnius ir todėl kartais gali užklupti visiškai netikėtos ligos. Prostata – viena iš jų. Paskutiniu metu apie ją labai daug kalbama, kadangi vis daugiau vyrų skundžiasi problemomis, kurios susijusios su ja. Pateikiame pagrindinę informaciją, kurią turėtų žinoti kiekvienas atsakingas ir save prižiūrintis vyrą. Tuo pačiu nepamirškite lankytis pas gydytoją, kuris reguliariai apžiūrėdamas galės patvirtinti, jog esate sveikas žmogus.

Kas yra prostata?

prostata
articles.mercola.com nuotr.

Tai maždaug riešuto dydžio liauka, kurią turi vyrai. Dažniausiai ji jaučiama, kuomet asmuo šlapinasi, kadangi juntamas nemalonus skausmas. Tai yra pirmas požymis, jog reikia kuo skubiau kreiptis į profesionalus. Jeigu reguliariai lankysitės pas gydytoją – ligų bus galima išvengti. Tiesa, prostatos ligos kartais maišomas su šlapimo problemomis, kurias kartais gali sukelti šlapimo pūslės uždegimas. Tik gydytojas tikrai gali pasakyti, kas jums yra.

Kokios ligos gresia?

Kiekvienas vyras turi prostatą, tačiau ne visi būtinai turi susirgti kokiomis nors šios liaukos ligomis. Vyrai, kurie yra vyresni nei 50 metų amžiaus, turi didesnę tikimybę susirgti prostatos ligomis. Tai reiškia, kad norint išvengti komplikacijų būtinai nuolatos lankytis pas gydytoją.

  • Prostatos vėžys. Viena iš dažniausių ligų, kuri labai suintensyvėjo paskutiniu metu. Lietuvoje šiuo metu vykdoma gana daug prevencinių akcijų, kurių metu skatinama vyrus tikrintis. Paprasčiausiai šio tipo vėžys tapo labai dažnas ir deja daugeliu atveju baigiasi mirtimi.
  • Ūmus arba lėtinis prostatitas. Tai liga, kurios metu vyras šlapindamasis jaučia skausmus. Vėlgi, ši liga šiuolaikinėje visuomenėje tapo labai dažnai, taigi vos pajutus simptomus reikia kuo skubiau kreiptis į gydytojus.

Daugelis vyrų galvoja, kad gydytis tokias ligas gėdinga, todėl kenčia. Vėliau paprasčiausias prostatitas virta vėžiu, taigi kuo anksčiau susirūpinsite savo sveikata, tuo ramesni dėl ateities būti galėsite.

Kas papuola į rizikos grupę?

Kaip jau minėjome – tai vyrų liga, taigi moterys gali būti ramios.

  1. Vyrai, kurie yra vyresni nei 50 metų amžiaus rizikuoja susirgti prostatos vėžiu.
  2. Genetika taip pat lemia labai daug, taigi jeigu giminėje yra sirgusių – asmuo turėtų reguliariai tikrintis pas gydytoją, jog būtų tikras, kad yra visiškai sveikas.
  3. Kaip ir daugelį kitų ligų taip ir šią sukelia prastas gyvenimo ritmas, bloga mityba. Net ir tokios ligos kaip šlapimo pūslės uždegimas gali kilti vien dėl blogo gyvenimo tempo.
  4. Tie vyrai, kurie serga impotencija, taip pat gali turėti ir prostatos sutrikimų, taigi jiems siūloma reguliariai lankytis pas gydytoją.

Jeigu liga bus pastebėta anksti – tokiu atveju jos gydymas nebus sudėtingas ir greitu metu vyras galės gyventi visiškai normalų gyvenimą. Visgi, dalis vyrų vis dar delsia ir nesikreipia į gydytojus. To pasekmė – vėžys. Kad taip nenutiktų ir jums siūlome kuo skubiau vos pastebėjus simptomus (skausmas šlapinantis, kraujas, impotencija…) kreiptis į gydytojus, kurie žinos, kokiais būdais galima išspręsti iškilusią problemą. Žinoma, ir tokiu atveju, jeigu jums šlapimo pūslės uždegimas – reikia gydytis.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...