Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Psichologinis paskolos ėmimo poveikis

Psichologinis paskolos ėmimo poveikis

Ar kada pagalvojate, kad paskolos  ne tik finansiškai keičia situaciją, bet ir iš tiesų pagerina psichologinę būseną? Tai svarbus dalykas. Savigrauža dėl prastos finansinės padėties ir negalėjimo patenkinti tam tikrų poreikių, gali labai pakenkti. Tad psichologinis paskolos ėmimo poveikis gali būti tikrai teigiamas.

Kaip pasiskolinus keičiasi būsena:

  • Euforija dėl išspręstos problemos;
  • Džiaugsmas ir atsargumas, tarsi viską darant pirmą kartą ir labai atsargiai;
  • Įkvėpimas šį kartą nebesuklysti;
  • Įkvėpimas daugiau uždirbti ir greičiau grąžinti;
  • Didžiavimasis savimi, kad susitvarkėte su problema.

Kai stinga pinigų, kankina nerimas

Tad pradėkime nuo pradžių, kol dar pigios paskolos internetu niekas neima. Kas iš pradžių vyksta? Kankina didžiulis nerimas ir baimė dėl to, kad kažkas ne taip, kaip turėtų būti. Ir tai suprantama. Sunkiausia yra naktį, jeigu nesate visiškai pavargę, nes miegoti, kai spaudžia daug problemų, visuomet sunku. Taigi, tada galbūt ir gimsta mintis, kad reikėtų gauti paskola, ir tai išspręstų finansinę krizę. Tačiau tada galvojame ne apie psichologines bėdas, o apie būtent finansines. Psichologinis nerimas tam tikra prasme yra tiesiog kaip signalas, kaip simptomas to, kad yra kitokios bėdos. Tačiau supratus, kad paskolos kaina galėtų tai išspręsti, galbūt pirmiausia dingsta psichologinis nerimas, nors fiziškai ta bėda dar nėra sutvarkyta.

Paskolos padeda išspręsti problemą

Ir iš tiesų, asmeninė paskola gali padėti apsipirkti prieš rugsėjo pirmą, pasidaryti remontą, investuoti trūkstamą dalį pinigų ar kitaip prisidėti prie gerbūvio. Ir tai labai svarbu, kadangi gyvenimas tikrai gali būti patenkinamas, kai pasistengiame viską padaryti tinkami, kai užlopome tas kažkokias finansines skyles.

Dėl ko svarbu imti reikiamo dydžio paskolą

Vienas svarbus dalykas, kuomet ketinama pasiskolinti, tai suvokti, kad paskola neturi būti per maža. Kad ji neturi būti per didelė, supranta visi. Ir kažin ar bus daug tokių, kurie norės kažkodėl imti per dideles paskolas. Juk vėliau reikės grąžinti, o tie ir pinigai brangesni – su kredito kaina arba palūkanomis. Net jeigu tai mažos palukanos. Visgi nereikėtų perspausti ir imti per mažą paskolą. Ir iš tiesų čia net galiotų atvirkščias dėsnis – kartais vertėtų imti didesnę paskolą. Kodėl? Nes jeigu pritrūks, niekas neskolins vėl. Mat kol esate jau pasiskolinę, keičiaisi jūsų mokumo statusas. Ir žmonės, suteikiantys paskolas, tą mato, kadangi jūs suteikiate tam tikrą leidimą tikrinti asmeninius duomenis, kas yra daroma vardan jūsų pačių apsaugojimo. Taigi, kartais netgi geriau, kai paskola greitai yra šiek tiek didesnė, negu reikia. Tada dar turite ir tą kaupą „juodai dienai”.

Iš kur tas įkvėpimas ir noras kurti, dirbti daugiau?

Kas vyksta toliau su mūsų psichologiniu portretu? Gali atsirasti noras dirbti išsijuosus, įsikarščiavus, iš visų jėgų. Iš kur toks noras? Jis gali atsirasti, nes jaučiamės nebe duobėje, ne minuse, o tam tikroje lygumoje arba netgi pakilime. Ir tai tikrai verčia mus jaustis labai gerai. Taigi, noras dirbti ir kurti yra svarbus dalykas kiekvienam žmogui, nes tai verčia judėti į priekį ir užkuria tam tikrą vidinį varikliuką.

Galutinis palengvėjimas ir džiaugsmas, viską grąžinus

Galiausiai pilniausia euforija turėtų atsirasti tuomet, kuomet viską grąžinsite iki galo. Tai galutinis džiaugsmas, tai tikrų tikriausias ir didžiavimasis savimi, kad jūs iškopėte iš situacijos ir išlipote iš jos stipresni ir kažko naujo išmokę.

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...