Penktadienis , 14 birželio 2024
Pagrindinis / Namai / PVC kanalizacijos vamzdžių patvarumo apžvalga: tyrimai ir praktika

PVC kanalizacijos vamzdžių patvarumo apžvalga: tyrimai ir praktika

vamzdžiai

Anotacija


Dėl savo garsių nuopelnų polivinilchloridas (PVC) per pastaruosius dešimtmečius tapo viena iš dominuojančių kanalizacijos sistemų statybinių medžiagų. Tačiau kadangi PVC kanalizacijos vamzdžiai dešimtmečius veikė priešingoje aplinkoje, Nyderlandų kanalizacijos valdytojai pastaruoju metu kelia susirūpinimą dėl jų ilgaamžiškumo. Šia linkme šiame straipsnyje aptariami pagrindiniai veiksniai ir mechanizmai, turintys įtakos PVC vamzdžio gyvavimo laikui, taip pat dabartiniai gyvenimo trukmės numatymo metodai ir jų apribojimai. Atitinkamų atvejų analizė rodo, kad medžiagų skaidymasis, jei toks vyksta, vyksta lėtai. Tačiau trijų Nyderlandų savivaldybių patikrinimo (CCTV) duomenys rodo, kad jau atsirado rimtų defektų, o degradacija vystosi netikėtai. Pagrindinė šio atotrūkio tarp literatūros ir praktikos priežastis yra ta, kad literatūroje retai randami išsamūs PVC kanalizacijos vamzdžių medžiagų bandymai, nors tai ir yra būtina, norint patikimai įvertinti degradacijos laipsnį ir jo kilmę.

Apžvalga 

Plastikai naudojami įvairiems komerciniams ir pramoniniams vamzdynams. Labiausiai žinomi yra polivinilchloridas (PVC), polietilenas (PE), polipropilenas (PP), akrilonitrilas – butadieno – stirenas (ABS), polibutilenas (PB) ir stiklo pluoštu sustiprintas poliesteris (GRP arba FRP). Kalbant apie geriamojo vandens tiekimo, dujų paskirstymo ir nuotekų šalinimo vamzdynų sistemas, PVC, PE ir PP yra populiariausios polimerinės medžiagos (PlasticsEurope, 2017). Per pastaruosius dešimtmečius PVC buvo plačiai naudojamas ypač sunkio kanalizacijos vamzdžiams ir tapo dominuojančia statybine medžiaga. Ekonomiškumas, paprastas montavimas, turimų skersmenų diapazonas (40–630 mm) ir jo žinomas cheminis atsparumas skatina platų sprendimų priėmimo procesą miesto kanalizacijoje (Davidovski, 2016).

Kadangi PVC kanalizacijos vamzdžiai veikia ne mažiau kaip keturis dešimtmečius, Nyderlanduose pastaruoju metu keliamas susirūpinimas jų ilgaamžiškumu. Vis dar nežinoma, ar ilgalaikių PVC vamzdžių lūkesčiai (Folkman, 2014) pasitvirtins ar artimiausiu metu turėtų būti parengtos naujos turto valdymo strategijos. Žinios apie dabartinį kanalizacijos sistemų struktūrinį vientisumą yra svarbiausias dalykas nustatant sėkmingas turto valdymo strategijas, lemiančias geresnį sprendimų priėmimą ir prieinamesnes investicijas. Šiuo metu kanalizacijos valdytojai savo strategijas daugiausia grindžia vizualiais (CCTV) patikrinimais (Van Riel, Langeveld, Herder ir Clemens, 2014). Vėliau priimami sprendimai dėl pakeitimo, reabilitacijos ar artimiausios ateities patikrinimo. Tačiau susieti stebimus vaizdo stebėjimo vaizdo defektus su faktine vamzdžio fizine būkle yra sudėtinga (Van Riel, 2017). Būtina sąlyga šiam tikslui pasiekti yra išsamus mechanizmų, turinčių įtakos PVC vamzdžio gyvavimo laikui, supratimas apie jų bendrą poveikį ir galiausiai jų rezultatus, ty praktikoje aptinkamus trūkumus. Šių mechanizmų ir jų ištakų apžvalga įtraukta į šį straipsnį. Apibūdinant konkrečius gedimų tipus, taip pat naudojami plastikinių vamzdžių gyvenimo būdo prognozavimo metodai, aptariamas jų gebėjimas patikimai numatyti visą eksploatavimo laiką.

Pagrindinis šio straipsnio tikslas yra pateikti literatūroje aptiktų PVC kanalizacijos vamzdžių pavyzdžių pavyzdžius ir palyginti gautas išvadas dėl PVC ilgaamžiškumo su išvadomis patikrinimo (CCTV) duomenimis. Akcentuojami tyrimai, tiriantys savybes, apibrėžiančias kanalizacijos sistemos struktūrinį vientisumą ir bendrą veikimą. Patikrinimo duomenys yra susiję su trimis skirtingomis Nyderlandų savivaldybėmis: Almere, Amstelveen ir Breda. Aptariami pagrindiniai literatūros ir patikrinimų duomenų neatitikimai, kaip žingsnis link mokslinių tyrimų rezultatų ir praktikos stebėjimų.

https://viskasnamams.lt/inzenerine-iranga/nuoteku-sistemos/vidaus-kanalizacijos-vamzdziai

Taip pat skaitykite

Turite nereikalingo metalo? Priduokite jį

Metalo lai supirkimo kainos šiuos metu yra geros kaip niekada. Jeigu turite žaliavos, kuri jums ...