Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Režisierius Emilis Vėlyvis peršoko aukštai iškeltą kartelę

Režisierius Emilis Vėlyvis peršoko aukštai iškeltą kartelę

Į pabaigą eina naujojo Rusijoje kuriamo Emilio Vėlyvio filmo „Nakties sergėtojai“ darbai. Dar triukai apdorojami kompiuterine grafika, laukia galutinis garso režisūros etapas… Bet jau drąsiai galime kalbėti, kad Vėlyvis peršoko dar vieną aukštai iškeltą kartelę savo kūryboje – pasaulio kino rinkai pristatys į „Men in Black“ ir „Twilight“ besilygiuojantį fantastinį veiksmo filmą.

Režisierius Emilis Vėlyvis
Režisierius Emilis Vėlyvis

Charizmatiškas ir žinantis, ko nori režisierius, jau virš metų dirbantis Maskvoje, kiekvienu savo filmu sugeba vis labiau nustebinti žiūrovą ir sukelti audringų reakcijų laviną. Nuo pat pirmųjų darbų – trumpametražio „Matvaju“, kriminalinių komedijų „Zero“ ir „Zero 2“ – E. Vėlyvis ėjo drąsių sprendimų ir tabu laužymų keliu. Bet tai jam atnešė pripažinimą tiek publikos, tiek kino kritikų, vertintojų tarpe: už „Zero 2“ scenarijų ir „Redirected / Už Lietuvą!“ filmo montažą buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“, abu šie filmai buvo įtraukti į keletą „Sidabrinės gervės“ nominacijų.

Lietuvos žiūrovui Emilis Vėlyvis kūrė daugiau socialinės potekstės filmus, parodydamas tikrovę sutirštintomis spalvomis. Lyg koks Quentinas Tarantino ar Tomas Tykweris žarstė rupius dialogus, sumaišytus su smurto ir kraujo scenomis. Kraujo netrūksta ir „Nakties sergėtojuose“, tik tai – jau fantastinio žanro rėmuose kuriama istorija apie slaptose tarnybose dirbantį kurjerį, padedantį kontroliuoti kraugeriškų antgamtinių būtybių veiklą. Filme vieną pagrindinių vaidmenų atlieka Rusijos kino žvaigždė Leonidas Jarmolnikas ir sovietinio kino numylėtinio Olego Jankovskio anūkas Ivanas Jankovskis.

Lietuvoje „Nakties sergėtojų“ premjera numatoma rugsėjo pradžioje.

Žiūrėkite trumpą vaizdo klipą apie kaskadinių triukų kūrimą:

Filmo anonsas rusų kalba:

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...