Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Rusų festivalis „Kubana“ prieglobstį rado Latvijoje! Jame koncertuos pernai dėl politikos ten nedalyvavę „Biplan“

Rusų festivalis „Kubana“ prieglobstį rado Latvijoje! Jame koncertuos pernai dėl politikos ten nedalyvavę „Biplan“

Lietuvių grupė „Biplan“ kitą savaitę pasirodys viename didžiausių Rusijos festivalių „Kubana“, kuris įvyks… Latvijos sostinėje Rygoje. Pagrindinėmis šio festivalio žvaigždėmis tapo legendiniai suomiai HIM, amerikiečiai D12, „Panic at the Disco!“, „Hollywood Undead“, „Kill the Noise“, islandai „Gus Gus“. Lietuviai gros paskutinį festivalio vakarą rugpjūčio 9 dieną, kai pasirodys „Panic at the Disco!“.

„Pernai vasarą festivalyje pasirodyti negalėjome dėl politinės situacijos Rusijoje ir dėl mūsų reiškiamos paramos Ukrainai. Šiemet festivalis mėgino persikelti iš pradžių į Kaliningradą, vėliau surado prieglobstį Rygoje, todėl dabar su malonumu jungiamės prie dalyvių sąrašo“, — pasakojo „Biplan“ atstovaujančios muzikos agentūros M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius.

Festivalis „Kubana“ buvo pradėtas rengti 2009 metais Krasnodaro krašte, Rusijoje ir nuo tada vyko kiekvieną rugpjūtį. Jame su koncertais apsilankė „The Offspring“, „Korn“, „The Prodigy“, „System of a Down“, „Gogol Bordello“, „Bullet for My Valentine“, „The Subways“ ir kitos grupės. Praėjusiais metais festivalis surinko virš 200 000 žiūrovų.

grupė „Biplan“
grupė „Biplan“ (Ryčio Šeškaičio nuotr.)

Dalyvauti festivalyje pernai buvo kviečiami ir „Biplan“, tačiau pastebėję, kad lietuvių grupė organizavo Ukrainos palaikymo koncertus ir koncertavo Maidane, festivalio organizatoriai vengdami problemų su vietine valdžia pakeitė savo nuomonę dėl lietuvių dalyvavimo. Visgi tai festivalio neišgelbėjo ir dėl nesutarimų su Krasnodaro valdžia festivalis iš pradžių buvo atšauktas visiškai, vėliau buvo nutarta jį organizuoti Kaliningrade. Kai koncertams jau buvo pakviesti užsienio atlikėjai, problemų iškilo ir su Kaliningrado valdžia, tačiau festivalio organizatoriai kone paskutinę minutę renginį sugebėjo perkelti į Rygą.

Tokio didelio žmonių srauto, koks buvo ankstesniais metais „Kubanoje“, šiemet Rygoje nesitikima, tačiau šis „Kubana“ tampa vienu įdomiausiu Rusijos festivaliu ir pirmuoju tokio masto festivaliu „emigracijoje“. Jame šiemet taip pat koncertuos garsūs rusų atlikėjai „Leningrad“, „Bravo“, Delfin, pasirodys latvių grupė „Foxthroat“ ir estai „Digital Digital“. Bilietais į šį festivalį Lietuvoje prekiauja Bilietai.lt.

Visgi Kaliningrade rugpjūčio 9 dieną įvyks ir „nematomas“ festivalis, šmaikščiai pavadintas „Anabuk“. Koncerte, kuris rugpjūčio 9 dieną įvyks Kaliningrado sporto rūmuose, sudalyvaus kelios „Kubanoje“ koncertuosiančios grupės, tarp jų bus suomiai HIM, britai „Enter Shikari“, baltarusiai „Trubetskoy“.

Tuo tarpu „Biplan“ muzikantai, savaitgalį spėję pasiryti Klaipėdoje vykusioje Jūros šventėje, artimiausius koncertus jau šią savaitę sugros Kaune Ryšių kiemelyje ir Nidoje Kuršių marių regatoje.

Bilietais prekiauja Bilietai.lt.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...