Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Namai / Saulės jėgainė ant namo stogo – ar saugu ir kiek kainuotų?

Saulės jėgainė ant namo stogo – ar saugu ir kiek kainuotų?

 

Lietuvoje vis daugiau naudojama žaliosios energijos, kuri gaunama iš vėjo ir saulės jėgainių. Šiais metais kiekvienas gyventojas galėjo tapti energijos gamintoju ir vartotoju, įsirengęs ar nusipirkęs saulės jėgainę. Su valstybės teikiama parama elektrinė atsiperka per 5-6 metus. Per paskutiniuosius tris metus energiją gaminančių ir vartojančių gyventojų skaičius Lietuvoje išaugo 15 kartų.

2020 metais dar galima spėti pateikti paraišką dėl paramos įsirengiant elektrinę ant namo stogo. Paraiškos bus priimamos nuo spalio 1 dienos, o kompensacijos dydis siekia 323 euro už 1 kW instaliuotos galios. Jeigu dar abejojate, ar verta turėti nuosavą jėgainę, toliau bus atsakoma į dažniausiai iškylančius klausimus.

Saulės jėgainė ant namo stogo – ar saugu?

Kai kurie žmonės baiminasi, ar jėgainė ant namo stogo nepadidina gaisro tikimybės. Valstybinės priešgaisrinės tarnybos specialistai sako, kad saulės jėgainių gaisrai pasitaiko labai retai. Jėgainių įrangos kaina neturi įtakos gaisro kilimui. Vis tik gaisro pavojų gali padidinti netinkamas sistemos įrengimas, priežiūros nebuvimas. Rekomenduojama, nusprendus įsirengti jėgainę ant stogo, pasirinkti atsakingą partnerį, turintį ilgametę patirtį. Toks partneris kokybiškai įrengs sistemas ir suteiks joms garantiją.

Jei kiltų gaisras ar jis bus gesinamas?

Gaisrininkai yra apmokami gesinti elektrinius prietaisus bei įrangą, jie naudoja specialias priemones, apsaugančias nuo elektros krūvio. Užsidegusi saulės jėgainė tikrai bus gesinama, jeigu įmanoma, prieš tai atjungus elektros tiekimą, taip pat pagal galimybes stengiamasi uždengti saulės modulius, kad jų neveiktų saulė ir negamintų elektros. Mitą, kad saulės elektrinė negali būti gesinama gali skleisti įmonės, kurios nori parduoti itin brangias elektrines.

Kokio dydžio elektrinės reikia ir kiek ji kainuos?

Saulės jėgainė kiekvienoje įmonėje kainuos šiek tiek skirtingai. Jos kaina priklauso nuo to, kokie moduliai ir įranga bus pasirinkti. Vis tik, skaičiuojant vidutiniškai 1 kW instaliuotos galios kainuotų apie 1000 eurų, o gavus paramą – 677 euro. Vidutiniškai lietuvių šeimai ir namo išlaikymui užtektų 4-6 kW saulės jėgainės, kuri per metus pagamintų 4000-6000 kWh elektros energijos.

 

Taip pat skaitykite

Informacinių sistemų programavimas: ką svarbu žinoti potencialiems klientams

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje informacinių sistemų programavimas atlieka svarbų vaidmenį skatinant efektyvumą, inovacijas ir konkurencingumą įvairiose ...