Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / „Scanoramos“ vadovei G. Arlickaitei – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis iš Prezidentės rankų

„Scanoramos“ vadovei G. Arlickaitei – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis iš Prezidentės rankų

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė ir meno vadovė Gražina Arlickaitė sulaukė ypatingo įvertinimo – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė jai įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį. Apdovanojimą festivalio vadovė atsiėmė Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją, per iškilmingą Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremoniją prezidentūroje.

„Esu labai laiminga ir sujaudinta, nes pirmą kartą apdovanojimą gaunu savo šalyje ir priimu jį iš iš tvirtų ir patikimų Jos Ekscelencijos Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų“, – įvertinimu ceremonijoje džiaugėsi G. Arlickaitė.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis įteikiamas Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, taip pat už ypatingus nuopelnus kultūros, mokslo ir švietimo, verslo, sporto bei kitose srityse.

Gražina Arlickaitė su Prezidente
Gražina Arlickaitė su Prezidente

Tai jau ne pirmasis G. Arlickaitės apdovanojimas už nuopelnus kultūrai, jos puoselėjimą ir sklaidą. Pernai Europos šalių kino forumo „Scanorama“ vadovė sulaukė garbingo įvertinimo iš Norvegijos Karalystės – jai buvo įteiktas Norvegijos Karališkojo ordino „Už nuopelnus“ Karininko kryžius. Šiuo ordinu įvertinami užsieniečiai ir šalyje negyvenantys Norvegijos piliečiai, skleidžiantys Norvegijos kultūrą kitose šalyse.

Jau tryliktus metus skaičiuojantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens kino renginys Lietuvoje. Prasidėjęs kaip Šiaurės šalių kino forumas, festivalis išaugo ir šiandien savo geografija aprėpia visą Europą, kartu daug dėmesio skirdamas ir nacionalinio kino sklaidai. Festivalyje kasmet pristatomos naujausios lietuviškų filmų premjeros, rodomos iškiliausių Lietuvos režisierių retrospektyvos, o konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“ žodis suteikiamas jauniesiems lietuvių, latvių ir estų kino kūrėjams, kurie ne tik gauna galimybę savo darbus pristatyti plačiajai auditorijai, bet ir finansiniais prizais yra skatinami toliau kurti.

Šiemet Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 5–22 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...