Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Sofijos Kanaverskytės paroda „Kalėdinė dovana”

Sofijos Kanaverskytės paroda „Kalėdinė dovana”

2016 metų lapkričio 24 dieną, ketvirtadienį, 17.30 valandą

„Klaipėdos galerijoje“, Bažnyčių g. 6, Klaipėda, vyks

Sofijos Kanaverskytės

parodos

„Kalėdinė dovana”

atidarymas

Nuo šių metų lapkričio 24 dienos „Klaipėdos galerijoje” vyksiančioje Sofijos Kanaverskytės parodoje „Kalėdinė dovana” jaukiai įsikurs koliažo technika atlikti angelai. Autorė angelo simbolį pasirinko neatsitiktinai. Šis nematerialaus pasaulio simbolis – tai priminimas apie kiekvieną žmogų per gyvenimą lydinčią apsaugą.

Sofijos Kanaverskytės paroda „Kalėdinė dovana”
Sofijos Kanaverskytės paroda „Kalėdinė dovana”

„Kalėdinė dovana“ – antroji dailininkės angelų paroda, pirmoji surengta 2002 metais. Tuomet kunigo pašventinti angelai iškeliavo pas žmones į namus, kai kurie – su emigrantais į svetimas šalis. Vienas išvykstantysis autorei prisipažino: „Išvažiuodamas pasiimu tik pasą ir angelą.“

„Manau, kad per Kalėdas Klaipėdą aplanko gerieji Dievo pasiuntiniai, kurie laimina ir saugo visų mūsų namus”, – sako S. Kanaverskytė. Dailininkė linki kiekvienam žiūrovui šioje parodoje surasti savąjį angelą, kuris saugotų ir globotų, skatintų jautriau pažvelgti į mus supantį sudėtingą pasaulį, atrasti ir skleisti aplink save gėrį, tiesą, grožį ir viltį.

Žymi Lietuvos dailininkė ir scenografė Sofija Kanaverskytė daugiau nei prieš pusę amžiaus baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Dailės akademija). Per tą laiką ji sukūrė scenografiją daugiau nei 75 spektaklių Panevėžio, Vilniaus jaunimo, Klaipėdos dramos ir muzikinio, Vokietijos teatruose, sėkmingai bendradarbiavo su legendiniu Panevėžio teatro įkūrėju Juozu Miltiniu.

S. Kanaverskytė – artistiška, spalvinga, kūrybinga, nuolat rengianti parodas dailininkė. 2015-ųjų liepą jos pristatyta paroda „Lietuvos valdovai” iki šiol keliauja po Lietuvą.

Paroda „Kalėdinė dovana“ veiks iki gruodžio 31 dienos.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...