Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Verslas / Specialistų iš trečiųjų šalių įdarbinimas Lietuvoje

Specialistų iš trečiųjų šalių įdarbinimas Lietuvoje

 

Lietuvos įmonėse dirbantys specialistai iš trečiųjų šalių jau nebe naujiena. Šį pasirinkimą įtakoja kai kurių specialybių darbuotojų stoka, palankesnės trečiųjų šalių darbuotojų įdarbinimo sąlygos bei kitos aplinkybės. Jei svarstote pasinaudoti šia galimybe, tikriausiai kyla nemažai klausimų. Mes pasistengsime į juos atsakyti.

  • Kokia nauda?

Įdarbinant darbuotojus iš trečiųjų šalių dažniausiai darbdaviai patiria palankesnių darbo sutarties sąlygų naudą. Ne paslaptis, kad atvykėlius tenkina mažesnis darbo užmokestis, kuris Lietuvos specialistams nepriimtinas. Taip pat kaip privalumą galima įvardinti tai, kad trečiųjų šalių darbuotojams būdingas ilgesnis darbo darbovietėje laikotarpis. Tuo tarpu vietiniai specialistai mažiau įsipareigoję ir kartais nori nutraukti darbo sutartį praėjus pakankamai trumpam laikotarpiui.

  • Kaip rasti darbuotojus iš trečiųjų šalių?

Jei jau nusprendėte išnaudoti šią galimybę, be abejo svarstote kaip juos rasti. Norėdami tai padaryti savarankiškai, darbuotojų ieškokite internetu. Taip pat galite kreiptis į šalies, iš kurios pageidaujate įdarbinti darbuotoją, agentūras. O pats patogiausias variantas – Lietuvoje dirbančios agentūros, tarpininkaujančios įdarbinant darbuotojus iš kitų šalių. Šiuo atveju jums ne tik bus rastas reikalingas darbuotojas, bet ir sutvarkyti visi formalumai.

  • Kokios įdarbinimo sąlygos darbuotojui?

Taip, Lietuvoje taikomos sąlygos, kurias turi atitikti darbuotojas. Paprastesnė įdarbinimo procedūra tiems darbuotojams, kurie turi nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje, turi giminystės ryšių Lietuvoje arba jų specialybė yra įtraukta į trūkstamų Lietuvoje specialistų sąrašą. Tuomet darbuotojui ir darbdaviui reikės tik pasirašyti atitinkamos formos darbo sutartį. Jei darbuotojas neatitinka nei vienos minėtos sąlygos, bus reikalinga gauti leidimą dirbti Lietuvoje bei darbo rinkos atitimų sprendimą.

Tikimės mūsų atsakymai paskatins jus pasinaudoti šia galimybe. Dažniausias trūkumas, dėl kurio darbdaviai abejoja priimti šį sprendimą – tai įdarbinimo dokumentacija. Tačiau ji nėra tokia sudėtinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Taip pat skaitykite

Iššūkiai ir sprendimai: kaip versle efektyviai sandėliuoti prekes?

Efektyvus sandėliavimo procesų valdymas yra kritiškai svarbus bet kurioje logistikos grandinėje. Nuo mažų vietinių prekybininkų ...