Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Stogo šiltinimas: dažniausiai pasitaikančios klaidos ir kaip jų išvengti?

Stogo šiltinimas: dažniausiai pasitaikančios klaidos ir kaip jų išvengti?

ekovataSenos statybos namai dažniausiai pasižymi gana aukštu šilumos pralaidumu. Natūralu, kad tokie atveju kiekvieną sezoną tenka investuoti dideles sumas į šildymą, tačiau namuose niekada nesijaučiate puikiai. Norint to išvengti būtina namo izoliacija: pradedant sienomis ir baigiant stogu. Dažniausiai ekspertai rekomenduoja pirmiausia pasirūpinti stogu ir tik paskui, jeigu leidžia biudžetas, svarstyti kitas izoliacijos galimybes. Stogo šiltinimui labiausiai rekomenduojama ekovata, kuri padeda pasiekti maksimumą šildymo srityje.

Ekovata – geriausias pasirinkimas?

Stogo šiltinimas gali būti atliekamas naudojant skirtingas priemones. Vienos jų geriau atlieka savo funkciją, kitos – ne taip gerai, kaip tikimasi. Galbūt todėl ekovata ir yra tokia populiari. Ji pasiekia optimalų sandarumą, o investiciją nėra itin didelė.

  1. Ekologiška vata yra visiškai atspari šalčiui, tad šaltos žiemos nebebus baisios. Ypač jeigu apšildysite ne tik stogą, tačiau ir fasadą.

  2. Lygiai taip pat ekologiška vata gali apsaugoti ir nuo labai didelio karščio. Itin kaitriomis dienomis stogas pirmiausia ir įkaista. Galima to išvengti jį apsaugojus ekologiška vata.

  3. Dar vienas didelis privalumas yra tai, kad kokybiška ekologiška vata apsaugo ne tik nuo kintančių oro sąlygų, tačiau ir nemalonaus triukšmo.

  4. Jeigu Jums rūpi namai, kuriuose gyvenate, turėtumėte rinktis eko vatą, kadangi ji pasižymi ir priešgaisrinėmis savybėmis.

  5. Ekologiška vata kvėpuoja, taigi ji puikiai prisitaiko prie bet kokių namų ir tuo pačiu suteikia jiems galimybę ilgai tarnauti žmogui.

  6. Ekologiška vata yra draugiška ir aplinkai, ir Jums. Rūpinkite savo sveikata ir rinkitės natūralius gaminius.

Klaidos, kurios padaromos dėl nežinojimo

Taigi, kai jau turite reikalingas medžiagas stogo apšiltinimui – reikia pradėti planuoti darbus. Kol vieni samdosi specialistus, tuo tarpu kiti galvoja, kad labai nesunkiai stogo apšiltinimo darbus gali atlikti ir patys. Deja, mažas žinių bagažas labai dažnai trukdo pasiekti tikrai puikų rezultatą.

Stengiantis kokybiškai apšildyti stogą svarbiausia yra sandarumas. Jeigu jis nebus aukšto lygmens – ekologiška vata neatliks jai paskirtos funkcijos. Kol vieni galvoja, kad vata yra geriausias būdas apšildyti stogą ir pasiekti sunkiai pasiekiamas vietas – specialistai tvirtina, kad ekovata turi būti derinama su specialiomis plokštėmis. Tokiu atveju rezultatas bus puikus!

Dažnai galvojama, kad kuo vata bus labiau suspausta – tuo ji geriau atliks savo darbą. Tai yra didelis mitas, kuris kartais trukdo tinkamai atlikti darbus. Žinoma, labai svarbu, kad ekovata būtų net ir pačiuose mažiausiuose tarpeliuose, tačiau ji jokiu neturi būti suspausta. Dėl per didelio suspaudimo medžiaga praranda savo teigiamas savybes ir nebegeba apšildyti stogo.

Taip pat reikia nepamiršti, kad geriausią rezultatą pavyks pasiekti tik tokiu atveju, kai bus suderintas skirtingų medžiagų komplektas. Taigi, siūlome vatą derinti kartu su plokštėmis.

Tinkamai apšildžius stogą galima kur kas labiau pagerinti savo gyvenimo kokybę ir ženkliai sumažinti investicijas į šildymą. Kuo anksčiau pasiryšite tai padaryti – tuo greičiau kiekvienas centas atsipirks ir sugrįš atgal pas Jus.

Apšildykite stogą ir leiskite sau gyventi patogiau!

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...