Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Svarbūs patarimai kelionei į Islandiją

Svarbūs patarimai kelionei į Islandiją

Islandija šiandien yra labai populiari kelionių kryptis, tačiau taip pat reikalaujanti ir kruopštaus pasiruošimo bei atidaus planavimo. Skirtingai nei lankant Paryžių ar Romą, kur kiekvienas yra puikiai susipažinęs su pagrindiniais turistų traukos centrais, Islandija yra pakankamai paslaptingas kraštas. Todėl tam, kad jūsų pasiruošimas būtų lengvesnis ir kelionė į Islandiją taptų sėkmingesnė, pateikiame jums keletą praktiškų patarimų.

  • Planuokite iš anksto. Savo kelionę į Islandiją turėtumėte pradėti planuoti iki jos likus bent pusmečiui – ypač, jei jūsų atostogos nusimato vasaros metu.
  • Biudžetą planuokite atsakingai. Neleiskite, kad pigių skrydžių pasiūlymai jus apkvailintų. Islandija yra brangi šalis. Nebent jūs gyvensite kempinguose arba apsistosite pas vietinius gyventojus. Savaitės trukmės kelionė gali atsieiti nuo 5 000 iki 20 000+ EUR – atsižvelgiant į tai, kiek žmonių leisis į kelionę po Islandiją, kur bus nuspręsta apsistoti ir kokia veikla bei kokios pramogos bus pasirinktos.
  • Pasiruoškite ilgam vairavimui. Jei jūs turite savaitę arba daugiau, geriausias sprendimas būtų išsinuomoti automobilį ir pasirinkti vieną Islandijos regioną, kurį norėtumėte ištyrinėti. Tačiau net ir tokiu atveju jums teks daug laiko praleisti vairuojant. Net jei žvelgiant į žemėlapį atstumai jums neatrodys dideli, „išsirangę“ keliai prailgina keliones. Todėl planuokite į priekį. Pavyzdžiui, jei jūs norite pervažiuoti visu Žiedo keliu, Islandijoje planuokite praleisti bent 10 dienų.
  • Nusiteikite dažnam judėjimui. Jei nenorite veltui eikvoti savo laiko, savo kelionės po Islandiją metu turėtumėte reguliariai judėti iš vienos vietos į kitą. Viena arba dvi naktys turėtų būti praleistos vietoje, kurioje pamatytumėte apytiksliai tris arba keturias turistines vietas. Visa tai reiškia, kad jums teks reguliariai keisti nakvynės vietas ir pernelyg neužsibūti vienoje vietoje.
  • Rinkitės išmintingai. Islandijoje yra daugybė veiklos, tačiau ekskursijos yra labai brangios ir labai greitai gali „išpūsti“ jūsų kelionės biudžetą. Pavyzdžiui, jei jūs norite pavaikščioti ant ledyno, turėsite sumokėti už ekskursiją, tačiau jei jūs tiesiog norite pamatyti ledyną – tai galite padaryti ir patys. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie lagūną ir aisbergus – juos galite pamatyti iš pajūrio, tačiau jei norite visą tai pamatyti iš arčiau, tuomet reikės užsisakyti ekskursiją laivu.
  • Sudarykite kelionės maršrutą.Islandija yra ta šalis, kurią aplankant reikėtų iš anksto sudaryti kelionės maršrutą ir savo veiksmus planuoti į priekį, numatant, ką jūs iš tikrųjų norėtumėte pamatyti ir patirti. Viskas Islandijoje yra labai plačiai išsibarstę, todėl naudinga savo kelionės maršrutą organizuoti efektyviai, kaip įmanoma labiau sumažinant kelyje praleidžiama laiką. Be to, jūs taip pat turėtumėte pasilikti laiko poilsiui, grožėjimuisi įspūdingais kriokliais, nuotraukoms ir mėgavimuisi nuostabia natūralia gamta.
  • Pramogas užsisakykite iš anksto. Suprantama, kad atostogų metu galima norėti plaukti pavėjui, tačiau jei jūsų kelionė į Islandiją yra suplanuota sezono metu, populiariausios pramogos yra labai greitai išperkamos – ypač į tokias vietas kaip Žydroji lagūna. Todėl norint, kad kelionė būtų sklandesnė, pramogas verta užsisakyti iš anksto.
  • Nekeiskite per daug valiutos. Bene bet kurioje vietoje Islandijoje jūs galite pasinaudoti banko kortelėmis, todėl nėra verta su savimi turėti pernelyg daug grynųjų.
  • Arbatpinigiai nėra būtini. Islandijoje arbatpinigiai nėra būtini, tačiau visuomet priimami su dideliu dėkingumu. Mokestis už aptarnavimą ir PVM jau būna įtraukti į bendrą kainą, tačiau jei paliksite arbatpinigių, galite būti tikri, kad jie bus pasitikti su plačia šypsena.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...