Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“

Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“

Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“

2015 m. gruodžio 1–31 dienomis

Išsamiau apie repertuarą, taikomas nuolaidas – www.koncertusale.lt

Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“
Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“

Gruodžio 1 diena, antradienis, 18.00 val.
„Sveika, žiema, sveikas Haydnai“
Fortepijoninis trio „Kaskados“:
Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė)
Programoje: Franz Joseph Haydn, Zita Bružaite, Vidmantas Bartulis, Antanas Kučinskas

Festivalis sveikinasi su klausytojais smagia programa „Sveika, žiema, sveikas Haydnai“, kurią parengė Fortepijoninis trio „Kaskados“: Albina Šikšniūtė, Rusnė Mataitytė ir Edmundas Kulikauskas.

Pasak trio narės R. Mataitytės, „Haydno asmenybė ir kūryba turi nepaprastą, netgi revoliucinę istorinę reikšmę, kuri šiandien yra šiek tiek pamiršta. Kompozitoriaus eksperimentine laboratorija tapo kvartetai bei fortepijoniniai trio, kuriuose jis išbandydavo savo naujausias kūrybines idėjas. Haydno muzika pulsuoja neįtikėtina gyvybine energija, humoru, elegancija, tapusia įkvėpimo šaltiniu lietuvių autoriams, kuriems irgi artimas neoklasikinis arba minimalistinis stilius bei gebėjimas užmegzti glaudų ryšį su klausytojų auditorija. Derinys sena – nauja bus gyvas ir smagus, simbolizuojantis nenutrūkstamą europinės kultūros paveldo giją, nusivijusią iki mūsų dienų.”

Senjorų metams paminėti – senjorams įėjimas nemokamas.

Gruodžio 4 diena, penktadienis, 18.00 val.

„Sulėtintas grožis“
CD “Slow Motion” pristatymo turo koncertas
„Lietuvos trio“: Vilhelmas Čepinskis
(smuikas), Vytautas Sondeckis (violončelė), Petras Geniušas (fortepijonas)
Programoje: Johannes Brahms, Wolfgang Amadeus. Mozart, Robert Schumann, Maurice Ravel, Franz Schubert

Šiuo metu taip visur lekiame, taip greitai sukamės, bėgame… Retai randade laiko tiesiog pabūti, sustoti, įsiklausyti… „Lietuvos trio“ – Vilhelmas Čepinskis, Vytautas Sondeckis ir Petras Geniušas – kvies sulėtinti gyvenimo tempą ir išgirsti darnių sąskambių grožį koncerte „Sulėtintas grožis“.

Po sėkmingo debiuto 2013 metais kolektyvas tęsia aktyvią koncertinę veiklą Lietuvoje ir pristato pirmąją kompaktinę plokštelę „Slow Motion“.

„Lietuvos trio mums visiems atvėrė galimybę groti tai, kas mums gražu ir ką labiausiai norime. Daugumai muzikantų tai – prabanga. Šiuo albumu neieškojome to, kas pamiršta arba kas dar neatrasta. Pagrindinis mūsų tikslas – atverti klausytojui neaprėpiamus klasikinės muzikos interpretacijos horizontus ir supažindinti su gražiausiais fortepijoniniam trio sukurtais kūriniais“, – teigia V. Sondeckis.

Gruodžio 9 diena, trečiadienis, 18.00 val.

„Kosminis vandenynas“
Naujų idėjų kamerinis orkestras
Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas
Solistas Aretas Botyrius (fortepijonas)
Programoje: Antonio Vivaldi / Max Richter, Arvo Pärt, Gediminas Gelgotas

Šventinės klasikos festivalyje koncertuos NIKO (Naujų idėjų kamerinis orkestras) – septynių stygininkų grupė, vadovaujama kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto. Ansamblis išskirtinis tuo, jog mintinai atlieka progresyviąją klasikinę muziką ir savo koncertuose integruoja aukščiausio lygio atlikėjų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. NIKO pasirodymai remiasi klasikinės muzikos ir pop – roko muzikinės kultūros deriniu.

Programoje „Kosminis vandenynas“ skambės šiuolaikinė Antonio Vivaldi ‚Metų laikų“ rekompozicija, kurią padarė Maxas Richteris, taip pat Arvo Pärto ir paties G. Gelgoto kūriniai. Pastarojo autoriaus kūryba netelpa į standartinių žanrų rėmus, aprėpia daugelį stilistinių įtakų nuo XX a. avangardo iki šių dienų jaunimo kultūros. Svarbiausias jos vardiklis yra minimalizmas. Solinę fortepijono partiją koncerte atliks Karališkojoje muzikos akademijoje Londone studijuojantis Aretas Botyrius.

Gruodžio 15 diena, antradienis, 18.00 val.

„Visi Frederiko Šopeno valsai“
Gintaras Januševičius
(fortepijonas)
Programoje: Frédéric Chopin

Gintaras Januševičius, gyvenantis Vokietijos mieste Hanoveryje, šalia aktyvios koncertinės veiklos, kurioje reiškiasi kaip pianistas ir koncertų organizatorius, dar dalyvauja konkursų vertinimo komisijose, veda meistriškumo klases. Meninių sumanymų ir energijos jiems įgyvendinti šiam puikiam atlikėjui tikrai netrūksta.

Pasak Gintaro, „artėjant Naujiesiems metams specialiai paruošiau tokią programą, nes ji man primena vaikystės žiemos šventes, per kurias neretai klausydavau įrašų iš Vienos filharmonijos Naujametinių koncertų. Kadangi Štrauso valsų aranžuotės fortepijonui negali atstoti orkestro skambesio ir žavesio, pasirinkau tai, kas žaižaruoja gera energija, šventine nuotaika ir neribotu virtuoziškumu. Šioje programoje atliksiu visus 19 iki šios dienos atrastų Šopeno valsų fortepijonui“.

Gruodžio 18 diena, penktadienis, 18.00 val.

Koncertas visai šeimai „Sniego pasaka“
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas Mindaugas Piečaitis
Andrius Bialobžeskis
(aktorius)

Programoje: animacinis filmas „Sniego senis“ / „The Snowman“ su Howardo Blake‘o muzika ir kitos smagios improvizacijos

Ar esate matę animacinį filmą „Sniego senis“ / „The Snowman“? Ar prisimenate, kokia nuostabi muzika skamba jo metu? Koncerte visai šeimai „Sniego pasaka“ dideliame ekrane galėsite pamatyti šį filmuką, kuriam gyvai akompanuos Mindaugo Piečaičio diriguojamas Klaipėdos kamerinis orkestras.

Pasak koncerto idėjos autoriaus M. Piečaičio, „šis filmukas vaikams, nežiūrint į ypač spalvingą, vaikams patrauklų ir turtingą įvairiais fantazijų vingiais siužetą, turi savyje ir platesnę emocinę paletę. Po žaismingai ir su gera humoro doze pateikta istorija slepiasi svarbūs gyvenimiški klausimai: kas yra draugystė, meilė ir netektis. Gyvenime dažnai įvertiname tai, ką turėjome tik tuomet, kai to netenkame. Vaikams visai nesunku šią sekundę susikurti vaizduotėje daiktus, įvykius, visiškai negalvojant apie tai, ar tai fantazija, ar realybė. Apie tai ir pasakoja ši istorija: kas buvo tikra, o kas ne, kas buvo sapnas, o kas tikrovė. Tai puiki kalėdine pasaka tiek vaikams, tiek ir suaugusiems.“

Gruodžio 21 diena, pirmadienis, 18.00 val.

„Muzikinė šiaurės pašvaistė“
Kompozitoriaus Jeano Sibeliaus gimimo 150-mečiui
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Solistė Justina Auškelytė (smuikas)
Dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla
Programoje: Jean Sibelius

Koncertuoti su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru Klaipėdon vėl atvyksta dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. Pastaraisias metais ją lydinti tarptautinė sėkmė džiugina Mirgos talento gerbėjus. Šiuo metu M. Gražinytė stebina Los Andželą, kur dirba miesto filharmonijos orkestro vyriausiojo dirigento asistente, praėjusį sezoną ji buvo paskirta ir Zalcburgo teatro pagrindine dirigente.

„Kiekvienas, kuris pasirinko muziką, pats ar tėvų nuvestas, ir išliko tam kelyje, išliko traukiamas kažkokios ugnies, kibirkšties. Ja dalintis mes ir susirenkam“, – viename interviu kalbėjo dirigentė, pasak kritikų, įskėlusi ugnį diriguodama Los Andželo filharmonijos orkestrui.

Koncerto solistė smuikininkė Justina Auškelytė studijuoja prestižinėje Juliardo aukštojoje menų mokykloje Niujorke.

Koncertas „Muzikinė šiaurės pašvaistė“ skirtas žymiausio suomių kompozitoriaus Jeano Sibeliaus gimimo 150-mečiui.

Gruodžio 25 diena, penktadienis, 16.00 val. ir gruodžio 31 diena, ketvirtadienis, 23.30 val.

Kalėdinis ir Naujametinis Klaipėdos kariliono koncertai
Kęstutis Kačinskas, Stanislovas Žilevičius
(karilionas)
Programoje: klasikinių kūrinių aranžuotės, kalėdinės giesmės

Šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius virš miesto, kaip ir kasmet, gaus Klaipėdos kariliono varpai. Apvalanti ir stipinanti jų energija apgaubs kiekvieną besiklausantį šių palaimingų garsų. Linkėsime sveikatos vieni kitus, džiaugsimės sulaukę!

Gruodžio 26 diena, šeštadienis, 18.00 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia

„Kalėdų oratorija“
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Solistai: Rūta Venskutė-Lenkšienė (sopranas), Tadas Jakas (tenoras), Steponas Zonys (baritonas), Vilimas Norkūnas (vargonai)
Programoje: Camille Saint-Saëns „Kalėdų oratorija“

„Kalėdų oratorija“ Klaipėdos choro „Aukuras“ ir solistų atlikime, diriguojant choro meno vadovui Alfonsui Vildžiūnui, pripildys klausytojų sielas didingo ir sakralaus skambesio. Melodinga, dvasinga ir tauri muzika užpildys Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios erdvę, įstabia gaida prabils Vilimo Norkūno kalbinami vargonai. Sveikinsime vieni kitus sulaukus Šv. Kalėdų!

Nemokamai

Gruodžio 28 diena, pirmadienis, 18.00 val.

„Balsų orkestras“
Vokalinis ansamblis „Estonian Voices“
(Estija):
Mirjam Dede (sopranas), Maria Väli (sopranas), Kadri Voorand (altas), Mikk Dede (tenoras), Rasmus Erismaa (baritonas), Aare Külama (bosas)
Programoje: ansamblio narių kompozicijos, estų liaudies dainų aranžuotės, kalėdinės giesmės, populiarios melodijos

„Balsų orkestras“ – tai vokalinio ansamblio „Estonian Voices“ programa. A cappella (be pritarimo) joje skambės ansamblio narių kompozicijos, estų liaudies dainų aranžuotės, kalėdinės giesmės bei populiarūs pasauliniai hitai.

Ansamblis daugiausia reiškiasi džiazo, folk ir pop muzikos srityse. Prieš penketą metų susibūręs jaunų, profesionalių atlikėjų kolektyvas jau spėjo surengti pasirodymus keliose užsienio šalyse. Jis nuolat koncertuoja pagrindinėse Estijos koncertinėse scenose, kur yra labai gerai žinomas ir vertinamas. Šiemet „Estonian Voices“ laimėjo geriausio džiazo albumo prizą.

Gruodžio 29 diena, antradienis, 18.00 val.

„Tobula, meistriška, žavinga“
Lietuvos kamerinis orkestras
Mano vadovas, dirigentas ir solistas Sergej Krylov (smuikas, Italija)
Solistas Džeraldas Bidva (smuikas)
Programoje: Giuseppe Torelli, Wolfgang Amadeus Mozart, Giuseppe Torelli, Antonio Vivaldi, Manuel De Falla, Pablo De Sarasate

Paskutinėmis metų dienomis klaipėdiečius vėl džiugins smuiko virtuozas Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Virtuoziškas ir temperamentingas solisto muzikavimas, harmoningas orkestro skambesys suteiks klausytojams daug įsimintinų akimirkų. Taurus muzikos grožis taps tikra atgaiva sielai ir nušvies mintis. Koncerto programoje švytės baroko ir klasicizmo muzikos perlai, liesis ispaniškos aistros. Visa tai tikrai bus „Tobula, meistriška, žavinga!

Gruodžio 31 diena, ketvirtadienis, 18.00 val.

„Naujametiniai linkėjimai iš Europos“
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistė Beatrice Berrut (fortepijonas, Šveicarija)
Dalyvauja Lorenz Schär (magas, Šveicarija)
Dirigentas Christian Knüsel (Šveicarija)
Programoje: Wolfgang Amadeu Mozart, Luigi Boccherini, Frédéric Chopin, Felix Mendelssohn, Willy Ostijn, Camille SaintSaëns

„Naujametiniai linkėjimai iš Europos“, kuriuos muzikos garsais įkūnys Klaipėdos kamerinis orkestras, šiemet palydės klausytojus į Naujuosius metus. Pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „koncerto programa perteiks geriausių europinių naujametinių koncertų tradicijas.“ Aukščiausio meistriškumo atlikėjai ir meniškumu alsuojantys kūriniai, pakili, šventinė nuotaika ir netikėtumo momentas – mago pasirodymas koncertinėje scenoje kartu su orkestru – visa tai paskutinį metų vakarą padarys tikrai ypatingu. Kartu su klaipėdiečiais muzikuos ir stebuklus kurs šveicarų menininkai: dirigentas Christian Knüsel, pianistė Beatrice Berrut ir magas Lorenz Schär.

2016-aisiais būkite sveiki ir laimingi, būkite nušviesti ir sušildyti muzikos ugnimi!

Bilietus platina BILIETAI.LT

Bilietams taikomas Bilietai.lt 0,58 Eur aptarnavimo mokestis.

Klaipėdos koncertų salės kasos adresas – Šaulių g. 36, Klaipėda, tel. (8 46) 410566      
Darbo laikas:

  • Pirmadienis–penktadienis – 11.00–18.00 val. (pietų pertrauka – 14.00–14.30 val.);
  • Šeštadienis – 11.00–15.00 val. ir 1 val. prieš renginį.
  • Sekmadienis – kasa nedirba.
  • Jei darbo dienomis renginys prasideda 19 val. ar vėliau, kasos darbo laikas pratęsiamas iki renginio pradžios.

Taikomos nuolaidos (pažymėtiems koncertams):

  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
  • 20 proc. – perkant bilietus su „Laisvalaikio“ kortele (2 bilietams);
  • 20 proc. – perkant su „Daily Card“ kortele (2 bilietams);
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);

Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

Taip pat skaitykite

Kaip maksimaliai išnaudoti atostogas užsienyje?

Tikriausiai kiekvienas planuojantis atostogas užsienyje nori jas išnaudoti maksimaliai! Žinoma, tam reikia atidaus planavimo ir ...