Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Kultūra / Tapybos paroda skirta M.K. Oginskio 250 metinėms

Tapybos paroda skirta M.K. Oginskio 250 metinėms

MYKOLAS KLEOPAS OGINSKIS „GRĮŽTA Į TĖVYNĘ“

„Klaipėdos galerijos“ filiale, įsikūrusiame mados ir verslo centre „Herkaus“ galerija (adresas H. Manto g. 22), 2015 metų rugpjūčio 7 dieną, penktadienį, 17.00 valandą, atidaroma tapybos paroda skirta M.K. Oginskio 250 metinėms.

250 metų – istorinė epocha, kurioje gyveno Mykolas Kle­o­pas Ogins­kis, suformavusi jį kaip asmenybę ir menininką, seniai liko praeityje, bet mes ir šiandien gyvai jaučiame M. K. Oginskio kūrybos idėjinę ir estetinę prasmę, jo kūrybos žavesį.

M.K. Oginskį, kurio 250 metų jubiliejų šiemet švenčiame, didiems darbams įkvėpė kūryba. Todėl ir paminėti dramatišką jo likimą bei šviesų atminimą nutarta   kūrybiškai: projekto “Sugrįžimas į Tėvynę” tikslas – M.K. Oginskio asmenybę ir laikmetį, kuriame jis gyveno atskleisti per meną. Šio projekto įkvėpėju galima pavadinti šlovę kompozitoriui pelniusį garsųjį polonezą „At­si­svei­ki­ni­mas su tė­vy­ne“ (a-moll Nr. 13 ), kurio perfrazuotas pavadinimas tapo projekto vardu.

M. K. Oginskio
Tapybos paroda skirta M.K. Oginskio 250 metinėms

Oginskio kūrybos ir patriotizmo dvasia šiuolaikinius menininkus įkvėpė tapyboje atkurti to laimečio dvasią ir didingumą, architektūros, interjerų, kostiumų paveldą – praskrieti per praeitus amžius polonezo ritmu. Teptuko meistrai sugrąžins parodos lankytojus į didingus laikus, leis pajusti jų gyvą buvimą.

Amžių glūdumos dvasia alsuojančius tapybos darbus parodai pateikė Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos dailininkai. Indrė Grušaitė, Angelina Banytė, Artūras Kavaliauskas, Gabrielė Šermukšnytė, Bronius Rutkauskas, Aurimas Eidukaitis, Vladimir Golub, Jerzy Wojciech Bielecki, Vaclav Sporskij.

Švęskime šlovingą praeitį kartu.

Parodą galima aplankyti iki 2015 metų rugsėjo 03 dienos.

Projekto partneris Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius

Taip pat skaitykite

bėgimas

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Klaipėdoje

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. ...