Ketvirtadienis , 18 liepos 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Tapytojos Egidijos Brinkytės paroda „25 kadras“

Tapytojos Egidijos Brinkytės paroda „25 kadras“

Nuo 2017 metų kovo 14 dienos Kauno miesto muziejuje, Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus Koncertų salėje (adresas L. Zamenhofo g. 4) veikia klaipėdietės jaunos kartos tapytojos Egidijos Brinkytės personalinė paroda „25 kadras”.

Balandžio 12 dieną, trečiadienį, 17.00 valandą vyks susitikimas su parodos autore Egidija Brinkyte.

Tapytojos Egidijos Brinkytės paroda „25 kadras“
Tapytojos Egidijos Brinkytės paroda „25 kadras“

Jaunos kartos tapytoja Egidija Brinkytė gyvena ir kuria Klaipėdoje. 2001–2004 metais baigė molbertinės tapybos kūrinių restauravimo ir konservavimo specialybę Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų studijų centre. 2015 metais Šiaulių universitete įgijo tapybos magistro laipsnį, LR Kultūros ministerija jai suteikė meno kūrėjo statusą. Tapytoja E. Brinkytė yra surengusi apie 30 personalinių parodų, dalyvavo 36 grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. E. Brinkytė organizuoja parodas ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Kaune tapytoja jau yra surengusi ne vieną personalinę parodą ir dalyvavusi grupinėse parodose.

Šį kartą tapytoja Egidija Brinkytė pristato dar nematytą savo paveikslų seriją „25 kadras“. Parodoje autorė pristato paveikslus sukurtus 2012–2016 metais. Savo paveikslų kolekcijoje E. Brinkytė yra sukūrusi ne vieną paveikslų ciklą: „Angelų muzika“, „Tytuvėnų vienuolyno degėsiai“, „Zyplių dvaro fragmentai“, „Orvidų sodyba“, „Transformacija.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė domėjosi, kaip menininkei kilo idėja sukurti šią paveikslų seriją.

„Parodoje pristatau paveikslus, tapytus 2014–2016 m. minimalistine maniera. Drobėse vyrauja subtilūs spalvų tonai ir pustoniai. Juose lyg per miglą ar rūką galime išvysti šmėkštelėjantį daiktą, peizažą ar siluetą. Paveiksluose siekiu perteikti tai, ką galime pamatyti erdvėje. Paveikslai kiekvieną asmeniškai panardina į erdvę, kurioje išnyksta daiktai ir siluetai, bet kiekvienas gali įžvelgti savitą iliuziją. Parodoje paveikslai mus paskandina lyg į užslėptą 25-ąjį kadrą, kurio nematome, bet jaučiame, kad jis yra“, – pasakoja tapytoja Egidija Brinkytė.

Paroda Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje (L. Zamenhofo g. 4) veiks iki balandžio 15 d.

Parodos rengėjai – VšĮ „Gabrielės meno galerija“. Parodos partneris – Kauno miesto muziejus.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

Taip pat skaitykite

Valentino dienos proga – 3 romantiškos dovanų idėjos

Valentino diena – puiki proga priminti apie savo jausmus ir pasidalinti meile su kitais. Tačiau ...