Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Tapytojų Editos Rakauskaitės, Lilijos Puipienės, skulptorės Raimos Drąsutytės ir parodos benraautorių Marijos Puipaitės ir Algimanto Pauliukevičiaus paroda „Laike“

Tapytojų Editos Rakauskaitės, Lilijos Puipienės, skulptorės Raimos Drąsutytės ir parodos benraautorių Marijos Puipaitės ir Algimanto Pauliukevičiaus paroda „Laike“

2016 metų lapkričio  mėnesio 11 dieną, penktadienį,  17.00 valandą

„Klaipėdos galerijos“ filiale

mados ir verslo centro „Herkaus“ galerijoje, H.Manto 22 , vyks

Tapytojų Editos Rakauskaitės, Lilijos Puipienės, skulptorės Raimos Drąsutytės ir parodos benraautorių Marijos Puipaitės ir Algimanto Pauliukevičiaus 

parodos „Laike“ atidarymas

„Klaipėdos galerija“ kviečia į parodos atidarymą, kurio metu vyks performensas, netradicinis tapybos pristatymas, kurį lydės muzikos garsai.

Laikas ir empirija – šiuolaikiškos gyvensenos karalius ir karalienė. Skirtingų meninių krypčių – nuo tapybos iki performanso – atstovai suvienijo jėgas, kad skirtingomis raiškos priemonėmis ieškotų laiko apraiškų, jų formų ir padėties.

Lilija Puipienė. Marija Puipaitė „Jutimai“

Šie darbai yra iš ciklo „Jutimai”, kurto paraleliai kartu su dukra dizainere Marija Puipaite. Tai tapybos ir objektų koreliacija moters būsenų ir jausenų tema. Idėja šiam ciklui gimė pokalbiuose apie kūrybos impulsus. Abiejų mūsų darbams būdingas jusliškas, intuityvus atspirties taškas bei moters identiteto ženklų paieškos.

screenshot_1

Edita Rakauskaitė (tapyba), Algimantas Pauliukevičius (gitara).

Projektas „Vaizdas ir muzika“ – tarpsritinis vaizdo ir garso projektas. Tai netradicinė vaizdo – garso instaliacija, ne vien iliustruojanti garsą vaizdu. Tam pasirinkome koliažo, kaleidoskopo principą. Keturi darbai stacionariai eksponuojami galerijos erdvėse, parodos atidarymo metu projekcijoe virs skirtingomis  kompozicijomis , priklausomai nuo gitara gyvai atliekamo kūrinio nuotaikos.

Raima Drąsutytė „Prisilietimas“ (Meninis veiksmas. Video dokumentacija)

Mano asmeninėje biografijoje  prisilietimas yra tai kas sieja  dvi man svarbias gyvenimo sritis – skulptūrą ir „darbo su kūnu“ praktiką (bodywork). Platesniame kontekste fizinė išraiška ir gyvas prisilietimas yra tai ko daugeliui mūsų šiandien trūksta. Mano dėmesys balansuoja ir  juda iš vidaus į išorę ir atgal , fokusuoja į vidinius pojūčius („ką aš liečiu“, „ką aš jaučiu kai liečiu“), o kartu stebi vaizdą ir kad liečianti ranka nepasimestų savo kelionėje, „nedingtų iš ekrano“. Tas prisiliėtimo ir dėmesio judėjimas šiame veiksme yra mano ritualas ir disciplina.

Autorių kūriniuose laikas atsiskleidžia kaip tiesė tarp praeities ir dabarties, momentinis emocijų fiksavimas, judesys. Atsisakiusios ekspoziciją vienijančios vizualiosios tematikos linijos, menininkės bendrai narplioja laiko vagas konceptualiuoju aspektu. Būtent todėl parodoje nepamatysite iš pirmo žvilgsnio lengvai atpažįstamos darnios visumos. Tai paskiri, kiekvienos autorės individualių kūrybinių bruožų branduoliai. Menininkės dalinasi savo sustabdytu laiku – drobėje, video įraše. Tai jų kokybiškai praleisto laiko įrodymas. Realus rezultatas. Paroda „Laike“ tęstinis dailininkių L.Puipienės ir E.Rakauskaitės tapybos parodų ciklas , kuriame šiemet prisijungė Raima Drąsutytė, skulptorė, kūno judesio terapeutė, performansų kūrėja ir jų atlikėja.

Paroda veiks iki šių metų gruodžio mėn. 7 dienos.

Monika Valatkaitė

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...