Pirmadienis , 15 liepos 2024
Pagrindinis / Kultūra / „Tarptautinė šiuolaikinio metalo meno laboratorija, konferencija, paroda „Mazgas-jūra“ Klaipėda 2016“

„Tarptautinė šiuolaikinio metalo meno laboratorija, konferencija, paroda „Mazgas-jūra“ Klaipėda 2016“

2016 m. rugsėjo mėn. 30 d. 11. 00 val.,  Bažnyčių g. 6, Klaipėda

vyks projekto

„Tarptautinė šiuolaikinio metalo meno laboratorija, konferencija, paroda

„Mazgas-jūra“ Klaipėda 2016“

Konferencija

Projekto sumanytoja Neringa Poškutė pirmą kartą organizuoja Tarptautinį metalo meno projektą „Tarptautinė šiuolaikinio metalo meno laboratorija, konferencija, paroda „Mazgas-jūra“ Klaipėda 2016“, kuris vyks rugsėjo 27  – spalio 4 dienomis Klaipėdoje.  Konferencijos metu metalo meno meistrai: dailininkas Saulius Bertulis, VDA Telšių fakulteto Metalo katedros docentė Remigija Vaitkutė, juvelyras/dizaineris Viktor Sitalo ir menotyrininkė Dr. Jurgita Ludavičienė pristatys projekto esmę, būtinumą ir aktualijas. Taip pat vyks diskusijos, bus pristatomi menininkai dalyvausiantys projekte.

1111

Analizuojant ir aktualizuojant šiuolaikinę medžiagos ir formos problematiką meno kūriniuose, susiformuoja poreikis atskleisti interpretacijų galimybes jūrine tematika. Klaipėda, kaip jūrinis miestas, uostas, pulsuoja simbolių ir ženklų kalba, kuri gali tapti inspiracija, fonu plėtojant savo kultūrinius meninius ryšius ir kūrybinę perspektyvą. Nuspręsta įgyvendinti ilgai puoselėtą idėją sukviesti profesionalius menininkus, kurie kurtų, pažintų ir skleistų Klaipėdos miesto jūrinę kultūrą šiuolaikiniais meno principais.  Projektas taptų įžanginiu naratyvu, sužadinančiu smalsumą ir tęstinumą, pasitinkant 2017 metais Klaipėdą tapsiant Lietuvos kultūros sostine. Šiuo metu Klaipėda pretenduoja 2022 metais tapti Europos kultūros sostine, tad sutelkia mintis ir lūkesčius profesionalaus meno sklaidai, užaugintai jūrinei kultūrai. Projektas numatomas tęstinis.

Projekto pavadinimas MAZGAS – JŪRA simboliškai nurodo ir jo turinį: mazgas – tai kas suriša, sutraukia į vienį, jūra – tai stichija, kuriai mes lenkiamės ir vieta, kur visus kviečiame. Šiuo bendru susitikimo tikslu pakvietėme menininkus į kūrybines dirbtuves, kur dalinsimės patirtimi, analizuosime inovacijas, vystysim diskusijas ir aktualizuosime metalo bei kitų šiuolaikinių kūrybinių medžiagų interpretacijų lauką. Projektas suteiks galimybę pažinti šiuolaikinio metalo meno tendencijas ne tik menininkų bendruomenei , bet ir platesnei visuomenei.

Klaipėda –  miestas išsiskiriantis savo jūriniu kultūriniu savitumu, jo puoselėjimu ir turtinimu. Būdamas atviras ir šiuolaikiškas, skatina jaunuosius kūrėjus po studijų grįžti/atvykti kurti ir gyventi čia. Dalindamiesi savo patirtimi esame patrauklūs ir tarptautinei menininkų bendruomenei, kuri mielai bendradarbiauja planuojant tarptautinius, meninius, kultūrinius ryšius.

Konferencija, kūrybinės dirbtuvės, parodos bus atviros visiems besidomintiems. Viso projekto metu bus skelbiama informacija apie renginius, interviu su menininkais, jaunaisiais kūrėjais Lietuvos ir Klaipėdos krašto žiniasklaidoje ir kt.  informacinėse platformose.

Projekto organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjunga Klaipėdos skyrius, projekto partneriai: Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos krašto auksakalių cechas, Lietuvos kalvių sąjunga, Vilniaus dailės akademija Telšių fakultetas. Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė. Projekto vadovė, parodos kuratorė: Neringa Poškutė

Projekte dalyvaus menininkai iš Lietuvos: Neringa Poškutė, Albinas Jukumas,  Andrius Janulis, Aurimas Anusas, Tautvydas Vidugiris, Benediktas Mikuckis, Sandra Malaškevičiūtė, Vasyl Gudyma (Ukraina), Ieva Saulite (Latvija).

Baigiamasis projekto etapas projekto dalyvių sukurtų objektų paroda-laboratorijos fotoreportažas 2016 m. spalio 26 d. „Klaipėdos galerijoje“ (Bažnyčių g. 6, Klaipėda).

Taip pat skaitykite

bėgimas

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Klaipėdoje

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. ...