Penktadienis , 14 birželio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / tarptautinė tapybos paroda „PROCESAS. LĖTAI”

tarptautinė tapybos paroda „PROCESAS. LĖTAI”

2016 m. rugsėjo  22 dieną, ketvirtadienį, 17.30 valandą

„Klaipėdos galerijoje“ Bažnyčių g. 6, Klaipėda

atidaroma

tarptautinė tapybos paroda

PROCESAS. LĖTAI

Lietuva, Latvija, Estija

Parodos idėja yra atskleisti, parodyti, supažindinti su meno kūrinių atsiradimu, kūrybiniu procesu, suteikti galimybę žiūrovui kartu su autoriumi dalyvauti kūrinio sukūrimo etapuose, į pirmą planą iškeliant patį kūrybos, ieškojimo procesą. Neskubant, lėtai sekti kūrėjo mintis ir veiksmus. Parodos autoriai: Agnija Germane (Ryga), Peter Krossman (Tartu), Romualdas Balinskas (Vilnius).

Agnija Germane: “Kūrybinis procesas – nenuspėjamas, pilnas prieštaravimų, nelogiškas, intuityvus ir kartais prieštaraujantis sumanytai idėjai. Pats žmogus yra amžinai besikeičiančiantis procesas, o ypač menininkas, kurio sproginėjantis “aš” – normali būsena. Mano darbai parodai, tai maža dalis tęstinio ciklo “ Durpės arba palikimo deginimas”. Juose tęsiu pelkių temą prie kurios jau 20 metų vis grįžtu. Mane įkvepia durpių struktūra, faktūra, šaknys ir tam padeda senos drobės ir gausybė rudų tapybinių dažų iš tarybinių laikų. Mano paveikslai fiksuoja mintis ir jausmus. Paveikslai  lyg durys, kurias kiekvieną kartą, veikiama aplinkos ir kūrybinio proceso, atveriu į kitą realybę – realybę, kurioje kartais viskas organiškai sulimpa į vientisą kūną, o kartais pabyra …”

parodos-plakatas

Romualdas Balinskas: “Man kūrybinis procesas – nemažiau svarbus ir įdomus už galutinį rezultatą, kuris irgi yra nuolatiniame kitimo procese. Daug kartų yra buvę, kad šiandienai atrodo pavykęs darbas po kiek laiko tampa šlamštu ir atvikščiai. Idėjos išgryninimas, abejonių ir visų už ir prieš svėrimas, savojo aš matavimas įvairiuose kontekstuose, galų gale pats minties realizavimas-procesas, pagauna, įtraukia ir nuneša. Procesas, kuris  nesibaigia nei dieną nei naktį (sapnuose), einantis paraleliai su kasdienybe, kartais (tos dieviškos akimirkos) apakinantis ir iškeliantis virš būties, procesas suteikiantis viltį ir galimybę pajusti  Aukščiausiojo kūrybos didybę.”

Peter Krossman: “Klausiausi transliuojamo muzikos kūrinio pavadinimu “Fantazija” ir tapiau. Bandžiau išversti muzikos kalbą į spalvas. Viena valanda muzikos – valanda tapybos. Tai daugiau procesas nei rezultatas, bent jau tai norėjau akcentuoti.”

Paroda vyks iki 2016 metų spalio 20 dienos.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...