Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Vidmanto Martikonio autoportretų privačios kolekcijos parodos atidarymas

Vidmanto Martikonio autoportretų privačios kolekcijos parodos atidarymas

Kviečiame dalyvauti išskirtinės parodos atidaryme!

Šių metų balandžio 21 dieną, ketvirtadienį „Klaipėdos galerijos“ filiale  mados ir verslo centro „Herkaus“ galerijoje H. Manto g. 22, vyks Vidmanto Martikonio Autoportretų privačios kolekcijos parodos atidarymas.

Balandžio 21 dieną „Klaipėdos galerijoje“  pristatoma dalis didžiulės, kolekcininko Vidmanto Martikonio, surinktos, įvairių autorių, autoportretų kolekcijos. Ekspozicijoje pristatomi ir žymių šiuolaikinio meno tapytojų darbai (tarp jų Žygimanto Augustino, Martyno Gaubo, Šarūno Saukos, Virginijaus Viningo ir kt.), ir Lietuvos grandų (tarp jų Rimanto Bičiūno, Algio  Skačkausko, Stasio Jusionio, Algimanto Švegždos, Broniaus Murino ir kt.) iš įvairų praėjusių dešimtmečių laikotarpio, bei kūrėjų, kurie vis dar atrandami.

Vidmanto Martikonio autoportretų paroda
Bronius Murinas

Autoportretai, tarsi turėtų būti liberalus menininko požiūris į save. Būdas paslapčiomis atskleisti, kokį save regi: tapytojas, skulptorius ar fotografas. Tolerantiškas tiek, kam neprieštarauja paties įsitikinimai; laisva maniera, be baimės išryškinti savybes, kurių neįvardija žodžiai ar vieši komentarai. O galbūt atvirkščiai – drąsus akibrokštas į tai, kokį menininko įvaizdį formuoja visuomenė, susidariusi įspūdį iš girdimų nuotrupų komunikacijos triukšme. Kartais tai karikatūriška autoironija, per prizmę „Kas manyje labiausiai užkliūva?“.  Net jei tai neretai savybė, labiausiai stimuliuojantį teigiamą aplinkinių susidomėjimą. Jei visgi, kas itin kritiškai pažiūri į autoportretus, manau, autorius visada išsisukdamas, nuo ne malonios interpretacijos, lyg tarp kita ko, gali atsakyti: „Taigi, čia… menas“.

V. Martikonis sukaupta autoportretų kolekcija, įžvalgus sprendimas, nes tai menas „du viename“, kai kūrinyje atpažįstamas, su keliomis išimtimis, autorius ir  jo kūrybos braižas.

Visą V.  Martikonio kolekciją sudaro 231 darbas. „Klaipėdos galerija“ suteikia retą galimybę, pamatyti Lietuvos menininkų autoportretų, tapyboje ir skulptūroje, retrospektyvą, nuo XX a. pradžios iki šių dienų, ir pabūti, vienoje erdvėje su 39 protų, kūrusių ir kuriančių Meną Lietuvoje, vaizduotės vaisiais.

Parodos atidaryme dalyvaus kolekcionierius Vidmantas Martikonis

                                                                                                                                                                Monika Valatkaitė

 

Paroda vyks iki 2016 metų gegužės 12 dienos.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...