Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Vietos kurias verta aplankyti Palangoje

Vietos kurias verta aplankyti Palangoje

palangos tiltasDaugumai žmonių Palanga asocijuojasi su deginimusi pliaže bei maudynėmis Baltijos jūroje, tačiau kurorte yra kur kas daugiau ką nuveikti bei pamatyti. Atostogos prie jūros gali praplėsti jūsų akiratį ir jų dėka galite sužinoti daug įdomių dalykų. Taigi šiame straipsnyje pateiksime keletą populiariausių lankytinų vietų ir objektų, kuriuos galima aplankyti Palangoje.

Palanga tai yra natūralus gamtos sveikatingumo kurortas Lietuvoje, į kurį lankytojai traukia norėdami pailsėti ir atsigauti.

Palangos tiltas. Tai yra viena iš populiariausių turistų lankomų vietų Lietuvos kurorte.

1882 metais, tilto statyba rūpinosi grafas Juozapas Tiškevičius. Tiltas buvo skirtas Vilimiškės plytų eksportui, tačiau vasarą buvo naudojamas pasivaikščiojimams. Jo pradžioje buvo įrengta pastogė – altana, kad žmonės turėtų kur pasislėpti nuo lietaus. Vasara tramvajaus bėgiais, iš Vilimiškės į tiltą ir uostą važinėdavo svečiai atviruose vagonėliuose.

1899 m. rugpjūčio 20d. būtent prie šio tilto buvusioje daržinėje pastatytas pirmasis lietuviškas spektaklis  „Amerika pirtyje“.

Palangos botanikos parkas. Tai yra vienas iš gražiausių ir turtingiausių parkų Lietuvoje. Šis botanikos parkas supa garsųjį Palangos gintaro muziejų. Parko plotas yra net 101,3 ha, iš kurių medynai sudaro 50 ha, pievos – 24,5 ha, gėlynai – 0,5 ha, o vandens telkiniai – 1,16 ha.

Botanikos parkas įkurtas XIX a. pab., parko įkūrimo data laikomi 1897 metai. Įvairūs takai ir keliai tęsiasi 18 km. Parkas tęsiasi palei jūros pakrante 1,5 km. Parko teritorijoje yra 8 įvairios paskirties pastatai, 7 skulptūros ir daug mažosios architektūros formų.

Birutės kalnas. Šis daugeliui žinomas objektas yra šiaurinėje Gintaro muziejaus parko dalyje. Tai yra reliktinė kopa. Iš šiaurės ir pietų prie Birutės kalno šliejasi žemesnių kopų gūbriai. Birutės kalnas, kaip aukščiausia Palangos pajūrio kopa pažymėta visuose stambesniuose žemėlapiuose. Ant kalno stovi Birutės koplyčia, jos viduje buvo įrengti vitražai. Dabar nuo šio kalno atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą, kuris į šią nuostabią vietą vilioja turistus ir vietinius gyventojus. Kiekvienais metais rugsėjį Palangoje vyksta Birutės parko dienos, kurių metu galėsite dar geriau pažinti šią nuostabią vietą.

Palangos gintaro muziejus. Lietuvos dailės muziejui priklausantis Gintaro muziejus įkurtas 1963 metais. Birutės parko centre esančiuose rūmuose įkurtas muziejus iki šiol yra vienas lankomiausių visoje šalyje.

Šiame įspūdingame objekte iš viso yra apie 5 tūkst. eksponatų, o tai yra viena gausiausių pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekcija.

Per pirmuosius penkis Palangos gintaro muziejaus gyvavimo metus, jį aplankė net apie 600 tūkstančius žmonių. O 1970 m. vasarą muziejų jau buvo aplankę milijonas lankytojų.

Muziejus labai patiks tiems, kas nori susipažinti gintaro susidarymu, gavyba ir apdirbimu bei panaudojimu.

Palangos skulptūrų parkas. Miesto centre įsikūręs skulptūrų parkas, dažnai yra vadinamas traukos centru, jis sulaukia daugelio žmonių dėmesio, čia apsilanko ne tik menininkai, bet ir tiesiog smalsūs žmonės, kurie domisi kultūra bei menu. Skulptūras kūrė garsiausi šalies menininkai. Parke lankytojai gali gėrėtis 28 skulptūromis. Didžioji dalis skulptūrų autorių yra mūsų tautiečiai, tačiau ekspoziciją puošia ir skulptorių iš Latvijos, Estijos, Ukrainos bei Armėnijos kūriniai.

Taip pat skaitykite

Kaip maksimaliai išnaudoti atostogas užsienyje?

Tikriausiai kiekvienas planuojantis atostogas užsienyje nori jas išnaudoti maksimaliai! Žinoma, tam reikia atidaus planavimo ir ...