Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Verslas / VIN patikra – naudinga priemonė renkantis naudotą automobilį

VIN patikra – naudinga priemonė renkantis naudotą automobilį

Kad ir koks patvarus, kokybiškas ir naujas būtų eksploatuojamas automobilis, anksčiau ar vėliau ateina laikas jį pakeisti kitu – galbūt erdvesniu, ekonomiškesniu, o gal tiesiog geriau atitinkančiu pasikeitusius jūsų šeimos poreikius. Transporto priemonių rinkoje pasiūlymų yra daugybė, tačiau įsigyti techniškai tvarkingą naudotą transporto priemonę nėra jau taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Štai čia į pagalbą atkeliauja VIN patikra.

Jei iki šiol jums dar neteko susidurti su panašiais dalykais, gali būti naudinga sužinoti daugiau apie VIN patikrą ir kam ji reikalinga? VIN kodas (angl. Vehicle Identification Number) arba VIN numeris (kartais jis taip pat vadinamas kėbulo kodu arba numeriu) yra unikalus transporto priemonės identifikacinis numeris. VIN kodas yra sudarytas iš 17 simbolių (raidžių ir skaičių). Transporto priemonės VIN kodo funkciją galima prilyginti mūsų pirštų atspaudams – tai reiškia, kad šis kodas yra išskirtinis ir identifikuoja tik vieną konkrečią transporto priemonę.

Dėl minėtos priežasties VIN kodo patikra yra labai svarbi visame naudotos transporto priemonės įsigijimo procese. Taigi, kuo iš tikrųjų gali būti naudinga VIN patikra?

Apsaugo nuo vogtos transporto priemonės įsigijimo

Kaip jau supratote, VIN patikra yra būtina, jei perkate naudotą automobilį. Viena iš pagrindinių priežasčių yra ta, kad tokiu būdu galima apsisaugoti nuo vogtos transporto priemonės įsigijimo. Transporto priemonių vagysčių skaičius yra didžiulis, todėl jei prieš nuspręsdami įsigyti pasirinktą naudotą transporto priemonę atliksite VIN patikrą, galėsite sužinoti ar ji nėra vogta. Jei pasirodys, kad jums įsigyti siūlomas automobilis yra vogtas, sistema jums pateiks informaciją apie tai, kokioje šalyje įvyko jo vagystė ir kur jis yra ieškomas.

Suteikia tikslią informaciją apie automobilio gamyklinę komplektaciją

Net jei esate pakankamai gerai susipažinęs su tam tikro modelio automobiliu, patiems tiksliai nustatyti ar automobilis turi visą jam būtiną gamyklinę komplektaciją nėra labai paprasta užduotis. Atsakyti į šį klausimą ir vėl padės VIN numerio patikra.

Kai atliksite automobilio VIN patikrą, sužinosite tikslius transporto priemonės techninius duomenis ir pilną joje turimą būti komplektaciją (įrangą). Pagal VIN patikros metu gautus duomenis jums bus lengviau apžiūrėti jus dominantį automobilį ir įsitikinti, kad jame yra visa būtina įranga.

Parodo tikrąją automobilio ridą

Nors įstatymai draudžia sumažinti transporto priemonės automobilio ridą ir numato už tai baudžiamąją atsakomybę, ne paslaptis, kad tai nesulaiko piktavalių žmonių nuo šio nusižengimo. Žinoma, ne visada dėl to yra kaltas transporto priemonės pardavėjas. Dažnai automobilį parduodantis žmogus nė nežino, kokia yra tikroji jo automobilio istorija ir kokia turėtų būti jo rida. Todėl, norint apsisaugoti nuo tokio sukčiavimo, VIN patikra gali padėti sužinoti informaciją apie automobilio faktinę ridą ir kaip ji keitėsi metams bėgant. Sistema geba užfiksuoti ridos neatitikimus, todėl jei taip nutiks, jūs apie tai būsite informuoti ir galėsite priimti atitinkamą sprendimą.

Pateikia automobilio istoriją

Ne kiekvienas automobilio pardavėjas gali išsamiai informuoti pirkėją apie parduodamos transporto priemonės istoriją. Žinoma, kai kurie automobilių pardavėjai to negali padaryti ne dėl piktavališkų priežasčių. Nemenka dalis pardavėjų tiesiog nieko apie tai nežino. Todėl atlikę VIN patikrą jūs galite sužinoti, kada ir kurioje šalyje buvo pagamintas automobilis, kada buvo atlikta jo techninė apžiūra, ar automobilis buvo transportuotas į kitas šalis (jei taip, kuriose šalyse ir kiek laiko jis buvo eksploatuojamas) ir kt.

Informuoja apie transporto priemonės žalas

Net jei jūs pasirinkote išoriškai labai tvarkingai atrodančią transporto priemonę, turite suprasti, kad išorė neatspindi jos galimos tikrosios techninės būklės ir žalos, kuri jai galėjo būti padaryta per jos tarnavimo laikotarpį. Jei atliksite jus sudominusio automobilio VIN kodo patikrą, sužinosite informaciją apie automobiliui iki tol padarytą žalą, t.y., ar automobilis buvo patekęs į autoįvykius (jei taip, kokius, kiek kartų, kokiose šalyse ir kokios dalys nukentėjo), ar buvo skendęs, ar jam buvo padaryta kitokio pobūdžio žala.

Informuoja apie automobilio nuosavybės teisės suvaržymus

Pasitelkdami VIN kodą jūs taip pat sužinosite, ar automobiliui buvo ir ar yra taikomi tam tikri nuosavybės suvaržymai. Pavyzdžiui, galbūt transporto priemonė buvo areštuota? O gal ji buvo įkeista? Dėl tam tikrų priežasčių nuosavybės teisės į automobilį yra suvaržytos? Visą šią informaciją sistema jums pateiks nuosavybės teisės suvaržymų išklotinėje. Be to, jūs išsiaiškinsite ir kokiai paskirčiai anksčiau buvo naudota jus dominanti transporto priemonė, todėl galėsite lengviau priimti informacija grindžiamą sprendimą.

Čia pateiktas informacijos, kurią jūs galėsite sužinoti pasinaudodami automobilio VIN patikra, sąrašas toli gražu nėra baigtinis. Todėl jei nusprendėte pradėti ieškoti naudoto automobilio, į savo darbų sąrašą būtinai įtraukite VIN patikrą. Ji padės užtikrinti, kad galiausiai įsigysite ne tik jūsų lūkesčius atitinkančią, bet ir patikimą transporto priemonę, kurią eksploatuodami galėsite jaustis saugiai.

Taip pat skaitykite

Iššūkiai ir sprendimai: kaip versle efektyviai sandėliuoti prekes?

Efektyvus sandėliavimo procesų valdymas yra kritiškai svarbus bet kurioje logistikos grandinėje. Nuo mažų vietinių prekybininkų ...