Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Sportas / Visa info, kurią Jums reikia žinoti apie amino rūgštis

Visa info, kurią Jums reikia žinoti apie amino rūgštis

sportasKas yra amino rūgštys ir kodėl beveik visi sportuojantys turėtų jas vartoti? Internete informacijos tikrai yra labai daug ir tai visiškai nestebina. Būtent amino rūgštys ir baltymai dažniausiai įvardijami papildai, kurie leidžia sportininkams dirbti ir tuo pačiu po trumpesnio laiko pamatyti geresnius rezultatus. Juolab, šie papildai tam tikra prasme net ir apsaugo žmogaus organizmą, leidžia jam kur kas geriau jaustis. Svarbiausia, kad šiuo metu galima pasirinkti iš tokios plačios ir skirtingos papildų pasiūlos, kad konsultacija renkantis yra būtina. Jeigu Jūsų treneris negali patarti, kurie papildai Jums tinka labiausiai – tokiu atveju visada naudinga pasikalbėti su pardavėju, kuris dažniausiai taip pat aktyviai sportuojantis ir galintis Jums padėti pasirinkti geriausią variantą iš geriausių.

Amino rūgštys detaliau gali būti klasifikuojamos pagal tai, kuriuo metu jos naudojamos, dėl kokių priežasčių ir kokiu pavidalu. Jos reikalingos ne tik sportininkams, kurie nori sėkmingai pasiekti puikius rezultatus ir tuo pačiu būti saugiu, kad kūnas dirbs, tačiau nesukels sau traumų.

Dėl itin plataus skirtingų rūgščių pasirinkimo nurodome pagrindines, kurias palyginus galite nuspręsti, kurios rūgštys Jums atrodo tinkamiausios, reikalingiausios. Galiausiai, įvertinus jų pliusus galbūt nuspręsite įsigyti ir pagerinti savo organizmo būklę.

1. Glutaminas. Ši medžiaga yra labai svarbi mūsų organizmui, kadangi reguliuoja hormonų gamybą ir tuo pačiu garantuoja tinkamiausią jų balansą. Glutamina žmogui suteikia ir kur kas daugiau energijos, ląsteles aprūpina reikalingu kiekiu vandenuko.

2. Fenilaninas. Dar viena rūgštis, kuri dažniausiai siejama su geros nuotaikos palaikymu. Kai žmogus serga depresija arba paprasčiausiai jaučiasi gana užgožtas – tokiu atveju siūloma vartoti šį papildą, kuris paprasčiausiai suaktyvina laimės hormonų dauginimąsi. Dėl mieguistumo bei apatiškumo šis vitaminas yra tikras išsigelbėjimas!

3. Cisteinas. Ši medžiaga yra puikūs būdas išvalyti savo organizmą nuo tokių žalingų poveikių kaip alkoholis, cigaretės bei panašiai. Reguliarus vartojimas leis Jūsų kūnui jaustis kur kas geriau.

4. Lizinas. Ši medžiaga skatina kaulų vystymąsi bei augumą, tad rekomenduojama tiems, kurie auga. Žinoma, dažniausiai siūloma vaikams.

5. Histidinas. Dar vienas vitaminas, puiki amino rūgštis, kuri skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą.

Amino rūgštys yra labai svarbus elementas mūsų organizmui, td juos rekomenduojama gerti ne tik tiems, kurie aktyviai sportuoja ir nori būti tikri, kad jų organizmas bus aprūpintas visomis reikalingomis medžiagomis, tačiau ir visi kiti, kuriems rūpi jų sveikata, turėtų apsirūpinti vitaminais.

Amino rūgštys atrandamos maisto produktuose, tačiau dėl dažniausiai gana mažo kiekio rekomenduojama pirkti papildus, kadangi organizmas juos kur kas geriau įsisavina. Kiekvieno žmogaus tikslas turėtų būti rūpintis jo organizmu, kad kūnas jautusis puikiai ir būtų gražus. Be tam tikrų medžiagų jis toks būti negali, tad jeigu jau kurį laiką jaučiatės gana prastai – tokiu atveju labai svarbu kuo skubiau ieškoti priežasčių. Paprasčiausias vitaminas gali Jums vėl sugrąžinti gyvenimo džiaugsmą. Paprasčiausiai labai svarbu atrasti, kokių vitaminų reikia Jūsų organizmui.

Taip pat skaitykite

bėgimas

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Klaipėdoje

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. ...